Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

І Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості, присвячений пам'яті Катерини Білокур "Квітуча палітра"

І Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості, присвячений пам'яті Катерини Білокур "Квітуча палітра"


Освітній портал "Алаба", за організаційної підтримки ТОВ "Освітній портал"ТМ, запрошує до участі у І Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості, присвяченому пам'яті Катерини Білокур "Квітуча палітра".

Катерина Білокур - видатна українська художниця, відома своєю оригінальною творчістю та стилем, який нерідко називають "примітивізмом" або "наївним мистецтвом". Вона народилася 7 грудня у 1900 році в селі Богданівка на Полтавщині. Тоді село входило до Пирятинського повіту, а зараз належить до Яготинського району Київської області.

Катерина Білокур не отримала професійного мистецького навчання і стала художницею самоосвітою. Її творчість вражає своєю невинністю та спонтанністю. Вона малювала картина маслом на дошці та папері, зображаючи сільський пейзаж, квіти, птахів, тварин, а також народні обряди та обрядовий одяг.

Головна риса її робіт полягає в яскравому використанні кольорів та деталей. Білокур вдихала життя в свої картини, надаючи їм особливу емоційність та виразність. Її роботи викликають враження наївності та простоти, але одночасно вони мають глибокий сенс.

Коли Катерині Білокур було надано звання народної художниці України, в Богданівку, раніше богом забуте село, як казала сама мисткиня, почали навідуватися гості з Києва. Катерина Білокур зуміла сягнути вершин успіху і прославити українське мистецтво на цілий світ. Їй довелося пережити осуд і нерозуміння односельців, які вбачали в її заняттях малюванням спробу ухилитися від хатньої роботи. Вона зустріла заборони та нерозуміння батьків, що відкидали її талант. І все-таки подолавши такі непрості в сільському житті перешкоди, вона самотужки, крок за кроком відкривала для себе таємниці живопису. Не маючи коштів на фарби й пензлі, готувала їх сама з рослин та щетини, не маючи спеціальної художньої освіти, альбомів та книжок, навчалася у природи.

Катерина Білокур стала відомою в Україні та за її межами завдяки своїм творчим досягненням. Її роботи були виставлені в багатьох країнах світу і визнані як унікальний приклад наївного мистецтва. Зокрема, у 1954 році на Міжнародній виставці в Парижі її картини "Цар-Колос", "Берізка" і "Колгоспне поле" побачив Пабло Пікассо. "Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ", - сказав він. Її творчість і досі залишається важливою частиною української культурної спадщини.

Основна мета конкурсу - створення умов для духовного і культурного розвитку дітей, розкриття творчого потенціалу дітей та молоді, виховання художньо-естетичних смаків, популяризація різних видів творчої діяльності, сприяння збереженню національного мистецтва серед дітей та молоді, виявлення та розкриття молодих талантів.

Частина отриманих організаційних (благодійних) внесків буде направлена на закупівлю потреб ЗСУ та/або гуманітарну допомогу.   

Тема конкурсу. До участі у конкурсі приймаються роботи, які відображають та/або стосуються тематики конкурсу.

Роботи оцінюються за номінаціями: Малюнок; Декоративно-прикладне мистецтво; Сучасне мистецтво; Фотографія.


Вік

4+


Вартість

Базовий (електронний) формат: 85 грн
Преміум (друкований) формат: 245 грн


Посилання


Адреса

Київ
вулиця Богдана Хмельницького 51б