Увага! Подія на цій сторінці не актуальна

Всесвітній день передчасно народжених дітей: програма святкування

Всесвітній день передчасно народжених дітей: програма святкування


17 листопада 2018 року світ, а разом з ним Україна, буде відзначати 10-ий ювілейний рік від заснування Міжнародного дня передчасно народжених дітей.


У цей день родини передчасно народжених діток, лікарі-неонатологи та лікарі відділень ІТ, педіатри й просто небайдужі люди об’єднуються, аби підтримати передчасно народжених малюків всього світу. Цього року Асоціація батьків передчасно народжених дітей "Ранні пташки" спільно з партнерами підготувала ряд заходів для святкування дня маленьких героїв.

16 листопада о 18:30 відбудеться традиційне підсвічення Софії Київської фіолетовим кольором у знак єднання зі всім світом. Фіолетовий колір – символ Міжнародного дня передчасно народжених дітей. Цього дня архітектурні споруди та пам’ятки багатьох країн світу підсвічують фіолетовим, а відомі особистості вдягають фіолетові елементи одягу, чим закликають звернути увагу на проблему народження недоношених дітей. Співорганізатори заходу: Українська Біржа Благодійності, Благодійний Фонд "Свічадо", Асоціація неонатологів України.

17 листопада о 12:00 – урочисте відкриття найтеплішої та найніжнішої фотовиставки осені "Татусі у фокусі" у партнерстві з Благодійним фондом "Мистецький Арсенал", пологовим будинком "Лелека" та українською фармацевтичною компанією Amaxa (Мистецький Арсенал, вул. Лаврська 10-12, м. Київ). Виставка об'єднає роботи українських фотографів, які знімали сім'ї, і, зокрема, татусів з передчасно народженими малюками під час перебування у відділеннях виходжування недоношених малюків та практикування методу "кенгуру". Під час відкриття будуть присутні герої виставки: сім'ї із дітьми, які народились передчасно і пройшли непростий шлях виходжування всі разом.

18 листопада – всеміське Свято Малюка за підтримки Генерального партнера - мережі парків безмежних розваг "Дитяча Планета" (ТРЦ Україна, пл. Перемоги, 3, м. Київ). До участі запрошені всі передчасно народжені діти із батьками, а також лікарі. У програмі заходу: урочисте відкриття, встановлення двох Рекордів України у Національному Реєстрі Рекордів України (найменший гестаційний термін, на якому народилася дитина в Україні, і яку змогли виходити лікарі, і найменша вага, з якою виходили малюка), конкурс поспішайок-повзунів, а також розважальна програма для малечі. Початок о 10:00.


Відзначання Міжнародного дня передчасно народженої дитини із конференціями, підсвіченням відомих архітектурних споруд фіолетовим кольором та Святами для дітей та лікарів також пройдуть у Полтаві, Одесі, Дніпрі, Харкові, Вінниці, Львові, Чернігові, Хмельницькому, Житомирі, Маріуполі, Рівному, Сумах, Івано-Франківську, Чернівцях.


 "В Україні з кожним роком все масштабніше проходять заходи, присвячені цьому дню, і кожного разу нові міста приєднуються до міжнародної традиції. Надання широкого розголосу такій темі допомагає підвищити обізнаність широкого загалу у проблематиці передчасних пологів, знати, куди звертатися у разі ризиків, покращити догляд за новонародженими, покращити сімейно-орієнтований підхід у медичних закладах, створити площадки для діалогу між фахівцями, батьками, представниками фармацевтичних компаній, задіяних у цій сфері, для пошуку необхідних рішень", – зазначила Олександра Балясна, голова Асоціації батьків передчасно народжених дітей "Ранні пташки".

17 листопада – день перемог як самих дітей, так і їхніх батьків та лікарів, які щоденно їх виходжують. Давайте підтримаємо крихітних героїв разом!

 

Про Міжнародний день передчасно народжених дітей

Міжнародний день передчасно народжених дітей було засновано з ініціативи Європейського Фонду догляду за новонародженими дітьми (EFCNI) і вперше відзначався у м. Відень 17 листопада 2008 року. Наразі це свято відзначають більше, ніж у 100 країнах світу. Символом цієї дати традиційно є фіолетовий колір.

Про передчасно народжених дітей

За даними ВООЗ, щороку 15 млн. дітей у світі народжуються раніше терміну (11% всіх пологів), до повних 37 тижнів вагітності. У всьому світі передчасні пологи є основною причиною смерті в грудному віці та головною причиною смертності як в розвинених країнах, так і в країнах, що розвиваються. Незважаючи на значні успіхи, досягнуті в останні роки, та на високий рівень виживаності після передчасних пологів, передчасні пологи залишаються однією з основних проблем охорони здоров'я для немовлят. Значна частина дітей, а також їх сім'ї, змушені долати довгострокові фізичні, психологічні, емоційні та фінансові проблеми.

В Україні щорічно народжується орієнтовно 20 тисяч дітей передчасно, для виходжування яких необхідне високопрофесійне обладнання, досвідчені фахівці, спеціальні ліки і особливий догляд.

Про Асоціацію батьків передчасно народжених дітей "Ранні пташки"

Всеукраїнська Асоціація батьків передчасно народжених дітей заснована мамами діток-поспішайок у 2016 році з метою інформаційної та психологічної підтримки родин, в яких діти народилися раніше терміну.


Вік

0+


Вартість

Для родин з передчасно народженими дітьми: Безкоштовно


Телефон

+380 (97) 622 66 87


Посилання


Адреса

Київ