Здорова спина: вправи для бездоганної постави школяра


Опубліковано 21 Листопад 2018 о 10:39

Блог Діти в місті >  Здоров'я та спорт >  Здорова спина: вправи для бездоганної постави школяра


Здорова спина: вправи для бездоганної постави школяра

Designed by Teksomolika


Правильна постава — це запорука здоров’я. І це не просто слова, адже порушення постави може спричинити серйозні збої в роботі внутрішніх органів та стати причиною такого захворювання, як сколіоз.

Процес формування постави починається в дитинстві й триває до 25 років, але є періоди, на які потрібно звернути особливу увагу. Дуже важливий етап — ранній шкільний вік, коли відбувається активний ріст хребта. Хочете знати, як сформувати бездоганну поставу своєї дитини?


Поговоримо про спинкуDesigned by Yanalya


Слідкувати за поставою дитини потрібно з самого дитинства. Розкажіть малюку, що потрібно завжди тримати спинку рівно, щоб бути здоровим. Не припиняйте поправляти дитину, якщо вона нерівно сидить, горбиться, кладе ногу на ногу або сутулиться. Час від часу перевіряйте правильність постави: попросіть дитину стати до стінки — потилиця, лопатки, сідниці та п’ятки мають доторкатися до стінки. У такому положенні хребет випрямлений, але природній вигин зберігається — між стіною та спиною дитини щільно входить її кулак.


Що шкодить дитячій спинці?


Неправильне піднімання важких речей

Те, як дитина піднімає важкі речі з підлоги може негативно впливати на поставу. Важливо навчити дитину піднімати речі не вигинаючи спину. Стежте за тим, щоб малюк присідав, брав іграшку та вставав з нею, і ні в якому разі не нахилявся згорблюючись. 

Важкий рюкзак на одному плечі

Малорухливе дитинство

Помічали, як вигинається дугою спинка вашого малюка, коли він дивиться мультики або грає на телефоні чи планшеті? Діти наче «пірнають» в екран гаджету, і це негативно позначається на поставі.

Надмірна вага

Зайві кілограми збільшують навантаження на хребет.

Неправильне сидіння

Згорблення, лежання на столі, викривлення на один бік, зависока парта, низька парта — все це однаково шкодить дитячим спинкам.


Що корисно для ідеальної постави?Designed by Pressfoto  1. Плавати.
  2. Займатися спортом.
  3. Ходити по кімнаті з книгою на голові.
  4. Робити ранкову зарядку.
  5. Виконувати вправи для профілактики порушення постави.


Щоб запобігти появі викривлення хребта, слідуйте таким принципам:


Правильний сон

Організація місця для сну має важливе значення. Для дітей шкідлива занадто м’яка постіль. В ідеалі, дитина має спати на в міру твердому ортопедичному матраці. Подушка повинна бути невеликою та низькою. Привчайте дитину змалечку спати на спині.


Рухливість

Малорухливий спосіб життя шкідливий для будь-кого, а для дитини й поготів. Заохочуйте малюка до активних ігор, а школяра запишіть у спортивні секції. Танці також позитивно впливають на поставу і крім того це весело, тому дошколята з радістю відвідуватимуть танцювальні школи.


Вам буде корисно знати, як правильно вибрати спортивну секцію, щоб не нашкодити здоров’ю дитини.


Для ідеальної постави важливо зміцнювати м’язи спини, адже таким чином навантаження на хребет зменшиться.


Правильне взуття

Купуйте дитяче взуття зі супінатором та слідкуйте за тим, щоб малюк не вивертав ногу при ходьбі.


Контроль навантажень на спину

Цей пункт стосується школярів, адже малеча не носить важких сумок, а от із першим дзвоником постає питання рюкзаків та важких підручників.


Вас може зацікавити, як МОН планує звільнити школярів від важких ранців.


Слідкуйте за тим, щоб навантаження було рівномірним, не дозволяйте дитині носити важкий рюкзак на одному плечі.

Лікарі радять вибирати ортопедичні рюкзаки, вони мають жорстку поверхню та адаптуються під вигини спини школяра. Ранець повинен бути не вище рівня дитячих плечей та не нижче тазової кістки. Бажано, щоб рюкзак фіксувався ремінцем на животі.


Правильні меблі

Останній пункт списку, та не останній за значенням фактор — це зручний дитячий стіл та стілець. Не купуйте меблі «на виріст». Краще звернути увагу на меблі — трансформери, вони дають змогу регулювати висоту під зріст дитини.


Вправи для бездоганної поставиDesigned by Prostooleh


Правильний комплекс вправ для бездоганної постави допоможе уникнути небажаних проблем зі спиною та позбавить сутулості. Але варто пам’ятати, що універсальних вправ немає, адже варто враховувати вік, зріст, вагу та загальний розвиток дитини. А якщо вам здається, що у дитини вже порушена постава — зверніться до лікаря, адже лише спеціаліст може відрізнити патологію від норми та вибрати необхідну саме вашій дитині гімнастику.

Вправи, які ми рекомендуємо, позитивно впливають на загальний стан здоров’я та зміцнюють м’язи спини.


Одна з найпростіших вправ для ідеальної постави — стояти рівно. Нехай малюк стане рівно біля стінки так, щоб потилиця, лопатки, сідниці та п’ятки торкалися стінки, постоїть так п’ять секунд, зробить крок уперед, не міняючи положення тіла. Повторити п’ять разів.


Позитивний вплив на спину має вис на перекладині. Ця вправа корисна як хлопчикам, так і дівчаткам. У стоячому та сидячому положенні хребет знаходиться під тиском, і щоб його знизити, варто висіти на перекладині. Хлопчикам також корисно висіти на одній руці та підтягуватися.


Наступна вправа, яка відмінно формує правильну поставу — «кішка». Дитина має стати на коліна та долоньки, опустити голову вниз та вигнути дугою спину, а потім підняти голову та прогнути спину, наче кішечка.


Ще одна вправа, яка більше походить на гру — ходьба на руках. Нехай малюк ляже на підлогу животиком униз, а ви візьміть його за ніжки. Для укріплення м’язів достатньо погуляти так 2–3 хвилинки.


Проста вправа для дівчаток, які прагнуть мати королевську поставу — прогулянки з книжкою. Юній принцесі треба ходити навшпиньках з книгою на голові. Можна навіть влаштовувати домашні змагання.

Для іншої вправи треба лягти на живіт та витягнути руки вперед. Малюк має одночасно піднімати руки та ноги, прогинаючи поперек. Щоб виконати наступну вправу малюк має повернутися з животику на спину та по черзі піднімати ноги, затримуючи їх у повітрі на 5 секунд.


Запорука бездоганної постави малюка — активний спосіб життя, правильне харчування, зручні меблі та здоровий сон.Пошук