Як вибрати велосипед для дитини: детальна інструкція та корисні поради


Опубліковано 26 Квітень 2021 о 10:00

Блог Діти в місті >  Активний відпочинок >  Як вибрати велосипед для дитини: детальна інструкція та корисні поради


Як вибрати велосипед для дитини: детальна інструкція та корисні поради

Photo: Freepik


Плануєте купувати перший велосипед для малюка? Чи може дитині треба купувати новий байк, бо старий став занадто малим? У цій статті ми ретельно вивчимо всі важливі аспекти вибору дитячого транспорту, розкажемо як правильно підібрати велосипед та розглянемо типові помилки під час його вибору.


Вибір за зростом дитини


Один з найголовніших параметрів вибору велосипеда — це діаметр коліс. Перший фактор, на який потрібно звертати увагу, це відповідний діаметр коліс для віку та зросту дитини.

Вік дитини, роківЗріст, см Діаметр коліс, дюймів

1 — 3 від 75 до 95
< 12”
3 — 4 від 80 до 100
12”
4 — 6 від 90 до 12016”
6 — 9 від 110 до 14020”
9 — 13
від 130 до 15024”


Значення в таблиці приблизні та потрібні для попереднього вибору моделі. Бажано прийти в магазин та посадити дитину на обраний байк. Не забудьте відрегулювати висоту сидіння та керма під зріст малюка.


Якщо велик обраний правильно, ноги повинні бути майже повністю випрямлені в нижній точці крутіння педалей, а у верхній точці — не повинні торкатися керма. Малюк повинен упиратися на педаль всією стопою, а не тільки носочком.


Крім того, дитина повинна легко повертати кермо, тому перевірте, чи дістають ручки малюка до керма в крайньому лівому і правому положенні.


Велосипеди для малюків

Photo: Freepik


Для найменших водіїв бажано вибирати велобіг, адже малюкам буде важко одночасно кермувати та крутити педалі.

Велобіг — це дитячий велик без педалей на широких колесах, розрахований на дітей 1–3 років. Зазвичай велобіги представлені з діаметром коліс від 6” до 12” дюймів.

Велобіг чудово розвиває відчуття рівноваги і тренує м’язи малюка, готуючи його до двоколісного велосипеду. Їздити на ньому досить просто: малюк відштовхується ногами від землі і їде. Серед сучасних моделей можна знайти дво-, три- та навіть чотириколісні моделі велобігів. Це дозволяє освоїти такий транспорт навіть найменшим діткам.

Вік: 1–3 роки.

Зріст: 75–95 см.

Особливості: велобіг з двома, трьома чи чотирма колесами, іноді з підставкою для ніг та ручними гальмами.


Велосипеди з додатковими колесами

Photo: Freepik


Для дітей від трьох років можна купувати двоколісний велосипед з додатковими колесами.

Такі велики обладнуються боковими знімними коліщатками для тих, хто ще не вміє тримати рівновагу. Після декількох тижнів катання можна потихеньку прибирати тренувальні колеса й давати дитині можливість їздити без підстрахування.

Вік: 3–4 роки.

Зріст: 80–100 см.

Особливості велосипеда: колеса 12”й дюймів, 1 швидкість, задній ножні гальма, бічні навчальні колеса.


Велосипеди для дошкільнят


Якщо дитина вже вміє кататися, слід обирати моделі без тренувальних коліс. Діти дошкільного віку вже зможуть використовувати передні гальма, однак все ще не варто купувати велосипед з перемиканням швидкостей. Адже дітям буде складно слідкувати за дорогою та одночасно перемикати швидкості. Та й будьмо чесними — в цьому немає практичної необхідності.

Вік: 4–6 років.

Зріст: 90–100 см.

Особливості велосипеда: колеса 14” дюймів, 1 швидкість, задні ножні та часто передні ручні гальма.


Вас може зацікавити наша стаття «Активна весна: як вибрати самокат для дитини»


Велосипеди для дітей віком від 6 до 9 років

Photo: Freepik


Діаметр коліс велосипедів даної вікової категорії становить від 16” до 20” дюймів. Вони розраховані на дітей, зростом 110–140 см. Для цих байків характерна відмова від страхувальних і захисних пристосувань, таких як бічні коліщата і м’який захист на кермі, але кожух для ланцюга залишається на місці.


Зверніть увагу, що купуючи велосипед з ручними гальмами, ви повинні пояснити дитині правила гальмування, адже якщо різко загальмувати одним переднім гальмом, то можна перелетіти через кермо. Також потрібно буде пояснити, як перемикати передачі. Не варто боятися ручних гальм і багатошвидкісних трансмісій, всі діти вчаться ними керувати, щоб в майбутньому вміти кататися на підліткових і дорослих байках.

Вік: 6–9 років.

Зріст: 110–140 см.

Особливості: моделі з 6–7 швидкісними трансмісіями, амортизаційними вилками та дисковими ручними гальмами.


Велосипеди для дітей 9–13 років


Дитячі велосипеди від 9 до 13 років є вже більш серйозними апаратами, мають діаметр коліс 24” дюйми. Такі байки здатні подарувати дівчаткам і хлопчикам справжню свободу пересування. Велосипед може бути представлений в самому різноманітному дизайні: від яскравих фарб до імітації круїзерів та маунтінбайків для дорослих. В останньому випадку вони є точними мініатюрними копіями справжніх байків.

Вік: 9–13 років.

Зріст: 130–150 см.

Особливості: наявність переднього і заднього ручного гальма (іноді ножного заднього), від однієї до 21 швидкостей, а також передня амортизаційна вилка (в деяких моделях).


Байки для підлітків

Photo: Freepik


Підлітки — це вже не діти, принаймні вони так вважають. Тож купувати для підлітка велосипед у дитячому відділі буде помилкою. Шукати транспорт для старшокласника радимо там, де і для себе. Для підліткових байків важливим критерієм вибору буде розмір рами. Наприклад, для дитини зростом 150–160 см потрібно брати байк з діаметром рами 15 дюймів (33 см), а для зросту 167–175 см — 18 дюймів (45,7 см). Проконсультуйтеся зі спеціалістом у веломагазині перед покупкою.

Вік: 13–17 років.

Зріст: 150+ см.

Особливості велосипеда: дорослий байк, дискові гальма, амортизаційна вилка, 1–21 швидкості, двопідвіси.


Корисні поради


Обов’язково посадіть дитину на велосипед перед купівлею. Як ми вже писали вище, зверніть увагу на висоту сидіння велосипеда і керуйтеся наступним правилом: в нижній точці педалі нога повинна бути майже випрямлена, а у верхній — не повинна торкатися керма. Простежте за тим, щоб дитина ставила ногу на педаль не п’ятою і не носком, а всією ступнею.

Крім того, важливу роль відіграє матеріал рами — в дитячих велосипедах це сталь або алюміній. У більшості випадків алюміній легше сталі.

Важливим критерієм є висота рами. Дитина повинна стояти обома ногами на землі, і при цьому між рамою і пахом повинно бути як мінімум 10 сантиметрів. Це потрібно для захисту від травматизму.

Випускаються модифікації для хлопчиків і для дівчаток. Байки для хлопчиків зазвичай мають потужний вид, іноді з широкими колесами. Велики для дівчаток мають елегантний дизайн. Для полегшення посадки і можливості кататися в платті, рама часто не має верхньої труби або ж вона сильно занижена.

Велосипедний ланцюг повинен бути закритий кришкою, щоб туди не потрапляли штани.


Тренуйтеся в безпечних місцях, далеко від проїжджої частини. Можна разом з дитиною виконати невеликі вправи, які навчать її володіти своїм тілом:

  • покладіть на дорогу камінці, які дитина повинна об’їхати. Камінці потренують їзду «змійкою»;
  • якщо ширина дороги або площадки дозволяє, попросіть юного велосипедиста зобразити «вісімки»;
  • знайдіть невеликий пагорб, з якого можна з’їхати і загальмувати.


Катайтеся на здоров’я та не забувайте навчити дитину правилам дорожнього руху.Пошук