Топ-5 ігор, які допоможуть заспокоїти вередливу дитину


Опубліковано 16 Вересень 2022 о 10:00

Блог Діти в місті >  Топ-5 ігор, які допоможуть заспокоїти вередливу дитину


Топ-5 ігор, які допоможуть заспокоїти вередливу дитину

Photo: Freepik


Дитячі капризи завдають чимало проблем та клопоту батькам. Це один із видів прояву негативних емоцій, з яким діти не можуть впоратися самостійно. Якщо не працювати з цим, капризи та істерики можуть з'являтися знову і знову.

«Діти в місті» пропонують до вашої уваги кілька ігор, які допоможуть знизити вередливість у дітей та навчатимуть їх справлятися зі своїми емоціями.


Веселі нитки

Візьміть клубок яскравих ниток. Чим яскравішими вони будуть, тим краще. Дайте дитині завдання змотати нитки у чарівний клубок. Завдяки концентрації на одному предметі дитина заспокоюватиметься. До того ж дрібна моторика позитивно впливає на розвиток дитини. Не забудьте сказати, що чарівний клубочок забирає всі неприємності, образи, агресію та інші негативні емоції з собою.Photo: Freepik


Ігри з кіндерами

Скоріш за все, ваша дитина має маленькі іграшки або іграшки з кіндер-сюрпризу. Виберіть одну з них та покажіть дитині, як правильно заспокоїти малюка. Покладіть іграшку на долоню і лагідно пояснюйте дитині:


«Подивися, це маленьке кошеня, йому дуже страшно і сумно, він скучив за мамою. Візьми його, погладь, і спробуй заспокоїти. Скажи йому щось приємне».


У той момент, коли дитина заспокоюватиме іграшку, вона і сама відчуватиме спокій. Крім цього, малюк відчує себе сильним та значущим.


Читайте також: Виховання дітей: поради та підказки для батьків


Повітряна куля

Запропонуйте дитині уявити себе кулькою, після чого спустити повітря, повільно звільняючи легені. Завдяки довгим видихам мозок отримає сигнал, що треба заспокоїтись. Також можна купити справжні кульки, надути їх та випускати повітря з них. Якщо додатково до цього заняття ви придумаєте цікаву історію, ефект буде ще кращим.Photo: Freepik


Сніжинка

Виріжте з тонкого паперу маленьку сніжинку і покладіть на руку. Запропонуйте дитині здути сніжинку, після чого дмухати на неї, щоб вона постійно залишалася у повітрі. Як пояснюють фахівці, правильне дихання допомагає заспокоїтися, адже коли ми відчуваємо злість або страх, з нашим диханням відбуваються перебої.


Дзвіночок

Це заняття для сім'ї. Вам необхідно сісти в коло, після чого передавати з рук до рук дзвіночок. Мета гри – передавати дзвіночок так обережно, щоб він не видав жодного звуку. Якщо все виходить, можна ускладнити гру та вставати, коли черга доходить до вас.⠀

Вам може стати в нагоді наша стаття: «Не хочу, не буду»: топ-5 дитячих протестів та методи боротьби з нимиПошук