Як створити дім, дружній до читання: цікаві поради


Опубліковано 17 Серпень 2023 о 10:00

Блог Діти в місті >  Як створити дім, дружній до читання: цікаві поради


Як створити дім, дружній до читання: цікаві поради

Photo: Freepik


У світі, який наповнений цифровими відволікаючими факторами, виховання любові до книг і літератури є безцінним даром. Дім, дружній до читання, не тільки сприяє розвитку навичок грамотності, але й розвиває творчість, уяву та співчуття.

«Діти в місті» занурилися в практичні стратегії, які батьки можуть використовувати для створення середовища, яке заохочує читання та прищеплює цінування книг і літератури на все життя.


Літературний пейзаж


Проектування будинку, дружнього до читання, починається з перетворення простору на притулок для книг і історій.

Затишні куточки для читання. Облаштуйте гарні куточки зі зручними сидіннями та м’яким освітленням, де діти зможуть поринути у світ книг.

Книжкові полиці. Розмістіть книжкові полиці на видному місці в зонах загального користування, демонструючи різноманітну колекцію книг, що відповідають віку дітей.

Ритуал читання перед сном. Додайте розповіді перед сном у розпорядок дня, щоб створити тривалі спогади та позитивну асоціацію з читанням.


Читайте також: Топ-15 причин читати книжки разом з дорослими дітьми


Приклад для наслідуванняPhoto: Freepik


Батьки є прикладом для дітей. Їхні читацькі звички значною мірою впливають на сприйняття книг дітьми.

Самі будьте читачем. Демонструйте любов до читання та власний читацький шлях. Показуйте, що книги є джерелом радості та знань.

Час для сімейного читання. Виділіть час, коли всі збираються, щоб почитати обрані книги. Можна створити навіть сімейний книжний клуб, де обговорювати прочитані твори.


Збирайте та формуйте колекції


Різноманітні та захоплюючі колекції книг дуже важливі для виховання пристрасті до читання.

Літературні жанри. Пропонуйте дітям знайомитися з різними жанрами, від пригод і таємниць до фентезі та наукової літератури. Так ви знайдете те, що сподобається саме їм.

Дбайте про культурне розмаїття. Пропонуйте книги, які описують різноманітні характери та культури, заохочуйте співпереживання та розуміння.

Дозвольте дітям вибирати. Дозволяйте дітям самостійно вибирати книги на основі своїх уподобань. Давайте їм можливість брати на себе відповідальність за свій вибір читання.


Технологічний балансPhoto: Freepik


В епоху розвитку технологій важливе значення має баланс часу, який діти проводять з гаджетами та книжками. Останнім часом набирають популярність електронні книжки, якими також можна зацікавити дітей.

Зони без екрану. Призначте певні зони або час як зони без екрану. Це сприятиме зосередженню на читанні без цифрових відволікань.

Електронні та аудіо книги. Запропонуйте електронні та аудіокниги, щоб надати цифрову альтернативу, яка доповнює традиційне читання.


Як залучати дітей до читання


Створення інтерактивного досвіду читання покращує зв’язок дітей із книгами. Тому треба придумувати різноманітні заходи та діяльність, яка буде пов’язана з книгами. Наприклад, обговорення книг, дискусії чи сеанси малювання, натхненні історіями з книжок.

Також можна заохочувати дітей створювати власні історії та ділитися ними, розвиваючи творчі здібності та зміцнюючи впевненість.

Відвідування бібліотек і книжкових магазинів теж збагачує враження від читання. Регулярні відвідини бібліотеки відкривають дітям широкий вибір книг і виховують почуття дослідницької діяльності.

А похід у книжковий магазин можна перетворити на пригоду або особливу прогулянку, дозволяючи дітям вибрати книги, які їм подобаються.


Дім, дружній до читання, — це притулок, де оживає магія книг і літератури. Ці інвестиції не лише сприяють розвитку навичок грамотності, але й виховують креативність й емпатію. Діти вчаться на все життя цінувати красу слів та історій.


Вам може сподобатися наша стаття: Добірка книг про фінансову грамотність для дітейПошук