Запаморочення: причини появи та способи позбутися неприємних відчуттів


Опубліковано 18 Квітень 2024 о 15:00

Блог Діти в місті >  Запаморочення: причини появи та способи позбутися неприємних відчуттів


Запаморочення: причини появи та способи позбутися неприємних відчуттів

Photo: add.ua


Запаморочення, є станом, коли відчуття обертання або руху виникають без очевидних причин. Це неприємне явище може суттєво впливати на якість життя, зменшуючи продуктивність та здатність до виконання повсякденних завдань.


Розглянемо причини появи та ефективні методи їх подолання, одним з яких є ліки від запаморочення*.


Чому з’являється запаморочення?


Запаморочення може з'являтися з різних причин, і це часто комплексний процес, який може включати фізіологічні, психічні та зовнішні фактори. Ось деякі з найпоширеніших причин:

  • вестибулярні порушення. Запаморочення може бути наслідком порушень вестибулярного апарату, який відповідає за контроль над рівновагою та координацію рухів. В цьому випадку є декілька ефективних методів лікування, включаючи терапію та ліки від головокружіння;
  • стрес і тривога. Емоційний стрес і тривога можуть спричиняти фізіологічні реакції в організмі, такі як зміни в кровообігу та діяльності нервової системи, що можуть впливати на вестибулярний апарат та призвести до запаморочень;
  • мігрень. У деяких людей запаморочення може виникати внаслідок мігрені, яка характеризується сильними головними болями, чутливістю до світла та звуку, а також проявляється іншими симптомами, включаючи запаморочення;
  • низький кров’яний тиск. Він може призводити до недостатнього кровопостачання мозку, що може викликати запаморочення;
  • проблеми з кровообігом. Будь-які порушення в кровообігу, такі як атеросклероз або проблеми з серцем, можуть впливати на доставку кисню та поживних речовин до мозку, що може викликати запаморочення.

Це лише деякі з можливих причин, і важливо звернутися до лікаря для визначення конкретної причини головокружіння та отримання рекомендацій щодо лікування або як справлятись з симптомами.


Ефективні методи боротьби з головокружінням 


Photo: add.uaЕфективні методи боротьби з головокружінням можуть варіюватися залежно від причини та індивідуальних особливостей кожної людини. Однак, ось деякі загальні методи, які можуть допомогти зменшити головокружіння:

  1. Фізіотерапія. Спеціальні вправи та терапія, спрямовані на покращення роботи вестибулярного апарату, можуть допомогти зменшити головокружіння. Це може включати різноманітні реабілітаційні вправи, які підвищують стійкість та координацію.
  2. Медикація. Лікарські препарати можуть бути призначені для лікування, коли крутиться голова, залежно від причини. Наприклад, антигістамінні засоби можуть бути корисними для лікування вестибулярних порушень, а препарати для лікування мігрені можуть допомогти у випадках мігреневого головного болю.
  3. Управління стресом. Техніки зниження стресу, такі як медитація, глибоке дихання, йога або просто відпочинок, можуть допомогти зменшити головокружіння, особливо якщо стрес або тривога є факторами його виникнення.
  4. Зміни у стилі життя. Деякі зміни у стилі життя, такі як правильне харчування, регулярна фізична активність і достатній сон, можуть допомогти покращити загальний стан здоров'я і зменшити ризик появи головокружіння.
  5. Уникання тригерів. Якщо відомі якісь фактори, що спричиняють головокружіння (такі як деякі типи їжі, відмова від сну або певні рухи), їх варто уникати.

Звертайтеся до лікаря для отримання індивідуальних рекомендацій та лікування, особливо якщо головокружіння постійно повертається або супроводжується іншими симптомами. Він допоможе справитися від запаморочення в голові та порекомендує найбільш ефективні методи боротьби, виходячи з індивідуальних параметрів. 


Прийом ліків від запаморочення


Прийом ліків для запаморочень у голові може бути ефективним методом лікування. Лікарі можуть призначити антигістамінні препарати або для лікування мігрені, залежно від причини головокружіння. Важливо дотримуватися рекомендацій лікаря щодо дозування та режиму прийому ліків. Перед прийняттям будь-яких ліків варто проконсультуватися з фахівцем, особливо якщо головокружіння триває протягом тривалого часу або супроводжується іншими симптомами.

 
*самолікування може бути шкідливим для вашого здоровʼя. Перед початком прийому обовʼязково проконсультуйтесь з вашим лікарем.


Пошук