Мати-одиначка: подолання труднощів самостійного батьківства
Опубліковано 17 Травень 2024 о 10:00
Блог Діти в місті > Мати-одиначка: подолання труднощів самостійного батьківства
Photo: Freepik
За офіційними даними, до початку повномасштабного вторгнення в Україні було майже 200 тис. матерів, які виховували дітей без батька. Це офіційні дані, тому маємо розуміти, що реальна цифра була в рази більша. Сьогодні все більше жінок стикаються з самостійним батьківством та вчаться балансувати між роботою, доглядом за дітьми та особистим благополуччям.
«Діти в місті» зібрали корисні поради, які допомагають одиноким матерям триматися в цей непростий час та виховувати поряд щасливих дітей.
Основні виклики
Одинокі матері стикаються з масою проблем та викликів, особливо, якщо не мають підтримки у вигляді родичів. Однією з найбільш серйозних проблем є фінансова напруга, адже доволі важко забезпечувати потреби сім’ї самостійно.
Поєднання роботи, домашніх справ та особистого життя перетворюється на щоденне жонглювання. Через постійну напругу та нестачу часу матері часто виявляються виснаженими та втомленими.
Матері постійно переживають емоційний стрес, адже не мають, з ким розділити тягар проблем та розчарувань. Часто жінки можуть відчувати такі неприємні почуття, як самотність, провину або тривогу.
Читайте також: В Україні запускають чат-боти для підтримки та допомоги матерям
Долаємо виклики. Фінансове планування
Photo: Freepik
Перше, що необхідно для якісного життя – це закриття базових потреб. А для цього потрібні гроші. Тому жінкам, скільки б вони не заробляли, необхідно вчитися складати бюджет, відстежувати свої доходи та витрати. Це допомагає не лише планувати витрати, а й вчитися відкладати гроші та заощаджувати.
Крім державних соціальних виплат є безліч українських та міжнародних програм та грантів, які пропонують фінансову підтримку жінкам, які виховують дітей самостійно. Займайтеся моніторингом та вивченням можливостей, доступних для мам-одиначок.
Розширюйте свої кар’єрні можливості, інвестуйте в освіту та підвищення кваліфікації. У довгостроковій перспективі це дасть вам можливість знайти гарну, високооплачувану роботу, яка забезпечуватиме вашу незалежність. До речі, багато організацій пропонують стипендії та гранти для одиноких матерів.
Методи управління часом
Photo: Freepik
Управляти своїм часом може бути набагато важче, ніж можна уявити. Особливо, коли дитина вносить свої корективи у ваш графік. Втім, іншого виходу, ніж пріоритезація, чіткий розпорядок дня та делегування просто не має.
Вчіться визначати пріоритетні справи, сміливо відмітайте те, що можна не робити або відкласти на довгий термін. Ознайомтеся з різними техніками управління часом, які допоможуть ефективно планувати день та багато встигати. Дисциплінуйте себе та своїх дітей.
Вам може бути корисною наша стаття: Найцікавіші техніки тайм-менеджменту: як батькам все встигати
Крім того, не соромтеся просити про допомогу. Делегування справ та обов’язків допомагає звільнити час для більш важливих справ.
Емоційна та психологічна підтримка
Щоб мати сили на виховання дітей та подолання труднощів, необхідно турбуватися про себе у добрий спосіб. Це допомагає відновлювати ресурс та щодня ефективно боротися зі стресом.
Що може допомогти:
- читання,
- фізичні вправи,
- медитація,
- хобі,
- прогулянки на свіжому повітрі.
У будь-якій складній ситуації важлива підтримка однодумців, тому якщо вам не вистачає підтримки, зверніть увагу на групи людей зі схожими проблемами. Обмін досвідом і порадами допомагає триматися в нелегкі часи, а соціальна підтримка надзвичайно важлива для тих, хто втрачає віру.
Якщо відчуваєте, що не можете впоратися самостійно, не тягніть і звертайтеся за допомогою до спеціалістів, які навчать вас ефективно долати стрес, тривогу, депресію тощо.
Самостійне виховання дітей – складний шлях з купою обов’язків та викликів. Однак поміркований та дисциплінований підхід до життя допомагає створювати світле майбутнє для вас і ваших дітей.
Вам може стати в нагоді наша стаття: Баланс між роботою та сім’єю: поради для зайнятих батьків