Що відомо про безоплатне харчування у школах?
Опубліковано 11 Грудень 2024 о 10:00
Блог Діти в місті > Що відомо про безоплатне харчування у школах?
Photo: freepik.com
У жовтні 2024 року в Україні запровадили безоплатне харчування для учнів початкової школи (1-4 класів). Нещодавно стало відомо, що програму подовжать і на 2025 рік. У новому році на це буде виділена державна підтримка у розмірі 2,9 млрд гривень.
Читайте також: У школах впровадили безкоштовне харчування: подробиці
Результати 2024 року
Як повідомили в Міністерстві освіти та науки, цього року на програму вже спрямували 2 млрд гривень. Субвенціями змогли скористатися 93% навчальних закладів, організувавши для початкової школи безоплатне гаряче харчування.
Зазначається, що досі не всі змогли організувати харчування, оскільки в кожному регіоні існує свій бюджетний процес, тому для участі в програмі необхідно ухвалити низку рішень. В деяких регіонах цей процес затягнувся.
Щоб пришвидшити ці процеси, на 2025 рік вже розробляють спрощені правила для отримання субвенції.
На що варто звернути увагу?
Photo: freepik.com
У мережі виникла плутанина через те, що в деяких школах діти отримували безкоштовний обід, а в інших – сніданок. В Міносвіти пояснили, що держава забезпечує лише одноразове безоплатне харчування. Це може бути або обід, або сніданок. Тому діти, які йдуть до їдальні до 12:00, отримують безоплатний сніданок, а учні, які харчуються після 12:00 – обід.
Якщо у дітей, які навчаються в закладі, є алергія на продукти харчування, наприклад, непереносимість глютену або лактози, керівник закладу має організувати для цих дітей окреме харчування. Для цього батькам необхідно подати заяву та медичну довідку, що підтверджує стан здоров’я дитини.
Якість харчування
Photo: freepik.com
У Міносвіти зазначають, що якість платного та безоплатного харчування не має відрізнятися. Тож, якщо ви помітили, що якість харчування за державною програмою не відповідає стандартам, необхідно звертатися до керівників закладів освіти або до місцевої ради.
Варто зазначити, що Президент вже ініціював розширення програми на всіх дітей, які навчаються в школі, щоб забезпечити для всіх рівні можливості. Реалізацію цієї програми заплановано на 2025-2026 роки. Нагадаємо, що вся програма реалізується в рамках реформи шкільного харчування в Україні та популяризації здорового харчування серед дітей.
Зверніть увагу на нашу статтю: Абетка Харчування: як через гру в українських школах діти вчаться правильно харчуватись