Сучасні методи боротьби з тривожністю
Опубліковано 16 Січень 2025 о 10:00
Блог Діти в місті > Сучасні методи боротьби з тривожністю
Photo: Freepik
У світлі сучасних подій тривожність – не чужа для нас річ. Це не просто тимчасовий стан, а часто хронічна проблема, що впливає на якість життя багатьох людей. Тривожним людям притаманні такі симптоми, як постійне занепокоєння, страх перед соціальними ситуаціями та виконанням завдань, раптові або спровоковані панічні атаки, тривога щодо майбутнього та уникання тригерів. Звичайно, таку спільну для усіх людей проблему можна перетворити на маркетинговий хід. Ринок заповнюється книгами, вебінарами, застосунками та аксесуарами, що обіцяють швидке звільнення від тривожності. Проте чи справді ці продукти дієві, чи лише хайпова тенденція? «Діти в місті» допоможуть вам розібратися у цьому питанні.
Мішок від тривожності
Вперше такий мішок з’явився у Нідерландах. Творці запевняють, що він заспокоює нервову систему і допомагає зберігати спокій у будь-яких ситуаціях, а використовувати його можна де завгодно. Це як легкий кокон, у якому ви перебуваєте. Він має на меті допомогти вам швидше заснути та зменшити тривогу за допомогою терапії глибокого тиску.
- Матеріал мішка м’який та еластичний, це забезпечує комфорт і ніжний тиск на тіло. Цей тиск схожий на обійми, що активують механізм релаксації.
- Терапія глибокого тиску стимулює вироблення серотоніну та зменшує рівень кортизолу (гормону стресу). Це сприяє відчуттю спокою, поліпшенню настрою і загальному розслабленню.
- Мішок можна використовувати будь-де: вдома для відпочинку, перед сном для поліпшення засинання, на роботі чи у подорожах.
Отже, перебування у такому мішку дійсно може допомогти людям з тривожністю на деякий час опинитися в теплих обіймах тканини і відволіктися від нав’язливих думок. Однак використання такого мішка не є бажаним для людей з клаустрофобією та людей, яких лякає обмежена можливість рухатись.
Photo: з відкритих джерел
Антистресові пуфики
Пуфи – це популярний елемент інтер’єру, який можна використовувати в різних кімнатах і для різних цілей. Вони можуть бути як практичними, так і декоративними, а також можуть стати у нагоді під час боротьби зі стресом. У моменти тривоги, як обіцяють виробники, такі пуфи стають не лише м’якими сидіннями, але й укриттям від стресу.
- Сидячи на пуфах, ви можете зосередитися на глибокому диханні, знаходячи спокій у їхній зручності.
- Куточок з пуфиком у кімнаті дозволить створити власний острів спокою, де ви можете відпустити напругу.
- В якості наповнювачу найчастіше використовують гранули полістиролу (дрібні кульки), які добре підлаштовуються під форму тіла, знімаючи м’язове напруження.
- Пуфіки бувають різних форм: круглі, грушоподібні, прямокутні чи навіть нестандартні (у вигляді тварин або предметів).
Проведення часу на такому пуфі забезпечує відчуття легкості та розслаблення, знижуючи рівень стресу. Якщо пуфик наповнений дрібними кульками, його можна використовувати як антистресову іграшку, стискаючи руками для сенсорного заспокоєння.
Вам може сподобатися наша стаття: Як боротися з безсонням та тривожністю на тлі стресу
Обтяжені ковдри
Photo: Freepik
Обтяжені ковдри – це ковдри з додатковою вагою, зазвичай від 2 до 14 кг. Вважається, що обтяжена ковдра допомагає людині швидко зняти стрес, покращує якість сну і робить його більш тривалим. Однак насправді цю ковдру потрібно використовувати саме до сну чи в будь-який потрібний активний час. Декому, під час відповідальної роботи, вона може допомогти концентруватись і почуватись «заземлено» та впевнено. Чому ж варто відмовитись від обтяженої ковдри під час сну?
- Важка ковдра тисне і посилює власне людську чутливість за рахунок збільшення потоку імпульсів від рецепторів тіла до мозку.
- Під час сну ці процеси продовжуються, що заважає мозку повноцінно оновлюватись (позбавлятись продуктів втоми).
- Під легкою ковдрою ця додаткова робота не відбувається і ми можемо якісніше відновлюватись.
Станом на зараз було здійснено не одне дослідження щодо впливу обтяжених ковдр на здоров’я і стан людини. Тому перед тим як придбати обтяжену ковдру для себе / на подарунок, радимо ознайомитись з усіма доступними в мережі результатами проведених досліджень.
Читайте також: Тривожна дитина: як розпізнати перші ознаки розладу