Світ без обмежень: як допомогти дитині обрати шлях мрії
Опубліковано 17 Січень 2025 о 10:00
Блог Діти в місті > Світ без обмежень: як допомогти дитині обрати шлях мрії
Photo: Freepik
Сучасний світ – це світ майже необмежених можливостей. Нове покоління може реалізовувати найсміливіші ідеї, на відміну від їхніх бабусь та дідусів, а подекуди, навіть батьків. Головне, чому потрібно зараз вчити своїх дітей – це те, що їхнє життя та їхній успіх залежать від бажання та готовності працювати над собою. Сміливість та наполеглива праця відкривають всі двері. Можна досліджувати Антарктику, писати літературні шедеври або знімати приголомшливі фото для світових видань. А «Діти в місті» розкажуть, як показати дітям світ можливостей.
Як допомогти дитині побачити перспективи
Ще 15-20 років тому вибір професії нерідко обмежувався класичними шляхами: медицина, юриспруденція, менеджмент, творчі або робітничі спеціальності. Сьогодні ж спектр професій розширяється щодня. І не для кожної з них потрібна класична вища освіта. З’являється все більше альтернативної освіти, різноманітних курсів та програм, які дають необхідні знання.
Батьки мають допомогти підліткам зрозуміти, що всі їхні мрії реальні. Для цього необхідно показувати можливості, розповідати про конкурси, програми стажування та цікаві ініціативи від уряду та міжнародних організацій. Підтримуйте бажання дитини, якщо вона змінює інтереси та пробує щось нове. Навіть, якщо перші кроки будуть невдалими, завжди важливо продовжувати шлях вперед. Ще важливіше – підтримувати дивні та нестандартні ідеї, адже сучасний світ полюбляє креативність та вихід за рамки.
Ось декілька цікавих програм, які ви можете вже зараз запропонувати вашим дітям.
Photo: Freepik
Як стати полярником
В Україні стартував дуже незвичний проєкт для учнів 14–18 років «Хочу стати полярником». Цей проєкт направлений на дітей, які мріють про пригоди та люблять науку. Якщо ваша дитина уявляє себе частиною дослідницьких експедицій, хотіла б відвідати Антарктику, тоді цей проєкт для неї.
Долучитися до проєкту можуть здобувачі освіти закладів загальної середньої, позашкільної, фахової передвищої та професійно-технічної освіти. Загалом заплановано три етапи: відбірко вий, освітній та офлайн-зустріч переможців.
- До 14 березня триває відбірко вий етап, коли можна подати заявки на участь, заповнивши анкету та підготовивши твір «Чому я хочу бути полярником / полярницею?» з презентацією.
- Відібрані учні навчатимуться з 17 березня по 18 квітня. Для них підготовлені лекції та тренінги від провідних учених та спеціалістів у галузі антарктичних досліджень.
- До 25 травня переможці проєкту зустрінуться з учасниками українських антарктичних експедицій.
Більш детальну інформацію шукайте на сайті МОН або за телефонами: +380 (44) 430 04 91, +380 (98) 440 08 59.
Photo: Freepik
Письменник: голос, який змінює світ
Професія письменника ніколи не втрачала своєї актуальності, а сьогодні отримала набагато більше можливостей для розвитку. Вміти описувати світ та дивитися на нього, спираючись на власний досвід та світогляд, важлива навичка для сучасних дітей. Така сама, як і навички письма та креативного мислення.
Якщо ваша дитина любить читати та писати, запропонуйте їй курс «Не можеш сказати – пиши!». Це курс письменниці та співачки Ірени Карпи на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло!
Безоплатний курс складається з 5 лекцій, в яких поєднуються знання про письменництво, а також трохи психології – про емоції та способи подолання стресових ситуацій через письмо.
Курс можна переглянути на платформі Зрозуміло! у будь-який зручний час.
Вам може знадобитися наша стаття: Як зрозуміти, що у дитини є талант до письма: практичні поради
Фотографія: мистецтво, що заворожує
Ще одне хобі, яке цілком може стати професією, це фотографія. Якщо ваша дитина робить перші кроки у фотографії, варто її підтримати. Наприклад, запропонувати прийняти участь у конкурсі «Думай і дивись як фотограф» для учнів 1-11 класів.
Під час виконання завдань конкурсу діти отримають також практичні навички та корисні знання: ознайомляться з правилами композиції, дізнаються, як зробити яскраві фото, та побачать відомі фотороботи.
Детальніше про конкурс за посиланням.
Сучасний світ пропонує тисячі можливостей. Допоможіть вашим дітям їх побачити.
Читайте також: Фотографія — чудове хобі для дітей: поради новачкам