Дистанційна освіта в умовах війни: як школи адаптуються до форс-мажорів


Опубліковано 03 Лютий 2025 о 10:00

Блог Діти в місті >  Дистанційна освіта в умовах війни: як школи адаптуються до форс-мажорів


Дистанційна освіта в умовах війни: як школи адаптуються до форс-мажорів

Photo: freepik


Війна внесла значні корективи в шкільну освіту на всіх рівнях. Звичайно, ще з часів коронавірусу школи звикли до дистанційної освіти, однак під час військових дій виникла велика кількість викликів, з якими довелося вчитися жити і працювати.

Сьогодні сотні тисяч дітей змушені навчатися у складних умовах: без стабільного інтернету, з частими переїздами або в укриттях під час тривог. Проте школи оперативно шукають можливості для того, щоб організовувати навчання та брати максимум, навіть в тих умовах, які є зараз. «Діти в місті» розпитали представників приватних шкіл про те, як вони адаптуються до викликів сьогодення.


Адаптація до форс-мажорів


У дистанційній школі «Оптіма» пояснюють, що дистанційна освіта передбачає доступність навчальної платформи 24/7, що дозволяє учням навчатися в зручний час.


«Навчальний процес найменше залежить від форс-мажорів, таких як відключення світла чи проблеми зі зв’язком. За таких обставин навчання залишається стабільним навіть у складних ситуаціях», - розповіли в школі.


В онлайн-школі для дітей та підлітків JustSmart навчаються навіть у найскладніших умовах. Product manager JustSmart Дар’я Адамчук зазначає, що вони справляються завдяки сучасним рішенням та креативним підходам.

  • По-перше, розклад занять адаптується до ритму кожного учня. Уроки можуть проводитися як синхронно, так і асинхронно.
  • По-друге, всі викладачі мають запаси техніки, яка забезпечує проведення уроків навіть під час відсутності електроенергії.
  • По-третє, у школі приділяють увагу психологічній підтримці, щоб допомагати дітям справлятися з тайм-менеджментом, а також мотивувати їх навчатися попри всі складнощі.


Читайте також: Дистанційка в приватних школах: на яких платформах проходить навчання


Адаптація під різні освітні можливості дітей



Photo: freepik


Навчальний процес у школі «Оптіма» максимально адаптований до потреб кожного школяра. Програма враховує потреби кожної дитини та допомагає їй сформувати для себе повноцінне освітнє середовище: переглядати пізнавальні матеріали, підготовані кращими фахівцями України та світу, працювати зі зручними форматами, розвивати особисті риси та пізнавати себе, визначати пріоритетні професії та дізнаватися про них більше. Викладачі завжди на зв’язку зі своїми учнями, допомагають і підтримують.

Щоб забезпечити рівні умови для дітей з різними освітніми можливостями, в «Оптіма» кожен учень отримує персональні дані для входу на платформу, доступну 24/7.


«Дистанційне навчання не передбачає спільного для всіх графіка, кожна дитина самостійно вибирає, коли їй вивчати той чи інший матеріал, і скільки часу на це витратити. Але учень ніколи не залишається сам на сам із системою, він може контактувати з викладачем та отримати відповіді на всі питання», - пояснюють в «Оптіма».



Photo: freepik


Директорка дистанційної школи «АКЦЕНТ» Тетяна Калязіна розповіла, що до їхньої школи вступають учні не лише з різних шкіл, а й з різних населених пунктів та країн. Зрозуміло, що рівень засвоєних знань у них різний, тому підходи та навчальні послуги в школі різноманітні.

  • По-перше, навчальний матеріал викладається в такому форматі, щоб він був зрозумілим для більшості учнів.
  • По-друге, усі теми з навчальних предметів викладені у вигляді відео презентацій, що надає учням змогу повторювати їх за потреби.
  • По-третє, додатково для учнів проводяться індивідуальні онлайн консультації для роз’яснення теми для кращого її засвоєння.


Варто зазначити, що більшість шкіл в Україні доволі швидко адаптувалися до сучасних викликів, освіта стала більш гнучкою, а вчителі більш креативними.


Вам може сподобатися наша стаття: Реформа старшої школи в Україні: що зміниться?







Пошук