Волонтерство у школах, НМТ з новим правописом та інші новини освіти в Україні


Опубліковано 21 Лютий 2025 о 10:00

Блог Діти в місті >  Волонтерство у школах, НМТ з новим правописом та інші новини освіти в Україні


Волонтерство у школах, НМТ з новим правописом та інші новини освіти в Україні

Photo: freepik


«Діти в місті» продовжують ділитися з вами новинами освіти, які стосуються багатьох напрямків, пов’язаних з навчанням та розвитком дітей. Реформи тривають і школам доводиться доволі швидко адаптуватися до змін. Що чекає на дітей вже найближчим часом?


НМТ з української мови


Вже з 2025 року для оцінювання дітей з української мови використовуватимуть новий правопис.

Завдання з української мови у предметному тесті НМТ у 2025 році будуть укладатись згідно з нормами нового правопису. Як відомо, у 2024 році завершився перехідний період уведення норм нового правопису. Тому в нових тестах НМТ завдання будуть вже з урахуванням нових правил.

Відповідне роз’яснення містить лист Міносвіти, адресований Українському центру оцінювання якості освіти.


Волонтерська діяльність у школах



Photo: freepik


На директорів шкіл поклали обов’язок сприяти волонтерській діяльності учнів. Відповідний законопроект був ухвалений Верховною Радою. Мета проєкту – розвиток культури соціальної відповідальності в українському суспільстві.

Зазначається, що керівники навчальних закладів повинні будуть сприяти підвищенню престижу волонтерства, підтримуючи та заохочуючи дітей. На думку депутатів, це нововведення є важливим елементом освіти майбутнього. Варто зазначити, що волонтерська діяльність школярів має здійснюватися у вільний від занять час.


Читайте також: Дистанційна освіта в умовах війни: як школи адаптуються до форс-мажорів


Скасування медалей


За наказом Міносвіти в Україні було скасовано шкільні золоті і срібні медалі, які випускники отримували після завершення 11 класів. У школах залишиться поняття «з відзнакою» для відмінників, однак нагородження медалями вже не буде. Медалі були скасовані як «радянський пережиток».


Мінідитсадки для дітей


Відтепер українцям дали можливість відкривати маленькі дитячі садки для 5 дітей. Наразі документ винесений на громадське обговорення.

Зазначається, що міні дитсадок може бути корпоративним або приватним, але в будь-якому випадку повинен бути ліцензованим. Такий заклад дошкільної освіти зможе знаходитися навіть у облаштованій квартирі (не вище другого поверху). Він має відповідати всім вимогам та нормам, які прописані для закладів для перебування дітей раннього та дошкільного віку.

Додамо, що вихователем в такому садочку не може стати будь-хто. Хоча б один працівник садочка має бути з педагогічною освітою.


Підземні школи



Photo: freepik


В Україні продовжують відкривати нові підземні школи в областях з підвищеним ризиком атак ворога. Так, нещодавно була відкрита ще одна підземна школа у Запорізькій області. Четверта підземна школа була відкрита у селищі Балабине за 15 км від обласного центру. Зазначається, що в закладі зможе навчатися понад 1000 дітей у дві зміни.

Наразі триває будівництво підземних шкіл. У минулому році на це було виділено 2,5 млрд гривень субвенції. Підземні школи — це повноцінні освітні простори, які гарантують безпеку та комфортне навчання учнів.


Вам може сподобатися наша стаття: Дистанційна освіта в Україні: реальність та виклики майбутнього







Пошук