Дитина відмовляється ходити до школи: причини та рішення


Опубліковано 03 Березень 2025 о 10:00

Блог Діти в місті >  Дитина відмовляється ходити до школи: причини та рішення


Дитина відмовляється ходити до школи: причини та рішення

Photo: freepik


Нерідко батьки стикаються з проблемою, коли їхня дитина відмовляється йти до школи. Це може бути разовий протест, але інколи проблема стає системною. Причин у такої поведінки може бути багато, але в них необхідно розібратися, щоб скласти план дій. «Діти в місті» зібрали найпоширеніші фактори, на які варто звернути увагу.


Емоційний дискомфорт


Школа – це, у першу чергу, соціальне середовище, яке може не подобатися дитині або викликати у неї тривожність. Зверніть увагу на те, як дитина почувається у шкільному колективі, чи приймають її однолітки, чи справедливо ставляться до неї вчителі. Крім того, дитині може некомфортно відчуватися саме навчання – страх виходити до дошки, нерозуміння предмета, сором.

Якщо дитина ходила до школи із задоволенням, а потім різко почала вигадувати причини, щоб не піти на навчання, можливо відбувся якийсь інцидент, про який ви не знаєте. Конфлікти з однокласниками, надто вимогливі вчителі, булінг – все це може стати причиною небажання ходити до школи. На допомогу вам прийдуть щирі розмови з дитиною, в яких вона розповість про свої страхи.


Читайте також: Волонтерство у школах, НМТ з новим правописом та інші новини освіти в Україні


Академічні труднощі



Photo: freepik


Нерідко трапляється так, що дитина просто не тягне школу. Батьки віддають дитину до школи з поглибленим вивченням якогось предмета або напрямку, додають до цього гуртки та секції, в результаті чого дитина просто не може впоратися з навантаженням. Вирішення ситуації може бути два. Або перевести дитину в школу, де вона встигатиме навчатися на рівні з однолітками. Або ж приділяти час додатковим заняттям з репетиторами, дотримуючись балансу роботи та відпочинку.


Проблеми в сім’ї


Будь-які проблеми або зміни в сім’ї можуть вплинути на стан дитини та її бажання ходити до школи. Наприклад, зміна місця проживання та школи, розлучення батьків або народження нового члена родини. Звертайте увагу на стан вашої дитини та адаптацію до нових подій у вашому житті. Якщо є необхідність, зверніться до психолога, який може допомогти дитині пережити складні події у її житті.


Перевантаження та втома



Photo: freepik


Інколи дитині просто треба дати час на відпочинок. Наприклад, дозволити один день прогуляти школу і нічого не робити. Якщо у вашої дитини щільний графік з серйозним навантаженням, необхідно слідкувати за її станом, щоб вона не вигорала і не перевантажувалася. Пам’ятайте, що хронічна втома може призводити до таких станів, як депресія, тривожність тощо.


Зміна навчального закладу


Інколи для того, щоб вирішити проблему з небажанням ходити до школи, необхідно просто змінити навчальний заклад. Орієнтуйтеся на потреби дитини, її темперамент та рівень знань. Не варто ставити перед дитиною занадто високі вимоги, адже саме такі моменти відбивають бажання навчатися.


Відмова ходити до школи – це сигнал про те, що дитина переживає труднощі. Задача батьків – допомогти дитині їх подолати.


Вам може стати в нагоді наша стаття: За що не можна сварити дошкільнят: поради батькам







Пошук