Шокуючі ігри і тренди: як пояснити дитині, коли гра перестає бути грою
Опубліковано 29 Квітень 2025 о 10:00
Блог Діти в місті > Шокуючі ігри і тренди: як пояснити дитині, коли гра перестає бути грою

Photo: Freepik
Вплив соціальних мереж, передусім TikTok, часто виходить за межі простої розваги. Небезпечні тренди з елементами психологічного тиску миттєво поширюються серед дітей і підлітків, які часто не здатні критично оцінити побачене. Бажання бути «у темі», отримувати лайки чи стати популярним може штовхати дитину до ризикованих вчинків, що загрожують її фізичному чи емоційному здоров’ю. Саме тому дорослим важливо пильно слідкувати за контентом, який споживає дитина і вчасно помічати тривожні сигнали. «Діти в місті» розкажуть вам про один із небезпечних трендів, що гуляє інтернетом і допоможуть поговорити з дитиною про безпеку в онлайн-середовищі.
«Червоні двері, жовті двері»
Цікава назва для гри, правда? А чи знаєте ви, що за цією грою ховається велика небезпека для дітей? Сенс гри полягає у тому, що двоє гравців розташовуються на підлозі чи на ліжку. Активний учасник гри заплющує очі та лягає головою на коліна другого — ведучого. Ведучий починає масажувати скроні гравця, водити руками над його головою і повторювати слова: «Червоні двері, жовті двері».
З часом, перша людина починає бачити перед собою уявні коридори з дверима. Вона може обирати будь-які з дверей і заходити до них, описуючи все, що там відбувається. Ведучий може направляти гравця і питати, що той бачить навколо. Але найголовніша мета ведучого — контролювати процес, оскільки, якщо щось піде не так, він повинен якнайшвидше «діставати» гравця з цього стану будь-яким чином.
Що відбувається під час цієї гри?
Є декілька речей, які бачать люди, що грають у «Червоні двері, жовті двері», деякі з них є цілком безпечними, інші — однозначно ні. До безпечних видінь можна віднести:
- яскраві кімнати з приємним освітленням;
- пусті коридори;
- двері, які легко відчинити.
Варто починати хвилюватися, коли гравець описує людей або фігури, що на них схожі. Як правило, найнебезпечнішими є:
- високі силуети у чорних плащах;
- темні та вузькі коридори;
- темні кімнати;
- двері, які складно відчинити;
- дзеркала, у які ні в якому разі не можна дивитися.
У мережі існує багато історій, у яких люди розповідають про те, що вони тривалий час не могли «вийти» з цієї гри. Іноді вони навіть після завершення гри продовжували бачити дивні видіння.
Photo: Freepik
Чим небезпечні такі ігри?
Такі ігри, як «Червоні двері, жовті двері», можуть здаватися невинною забавкою, але вони здатні спричиняти небажані психологічні наслідки, особливо для дітей та підлітків, чия психіка ще формується.
- Психоемоційне перевантаження.
- Проблеми зі сном.
- Втрата відчуття реальності.
- Вплив на сприйняття меж дозволеного.
- Психологічна залежність.
З наукового погляду, а точніше з погляду психології, це більше схоже на усвідомлений сон або гіпноз. Людині у розслабленому стані притаманно бачити різні образи, якщо хтось інший постійно говоритиме про них.
Читайте також: Топ небезпек, про які потрібно нагадати дітям і підліткам
Як пояснити дитині, коли гра виходить за межі звичайної розваги?
Photo: Freepik
У далекому 2016-му році багато шуму наробила гра «Синій кит», яка так само поширювалася у соціальних мережах і змушувала дітей виконувати тривожні й небезпечні завдання. Небезпечні ігри, які ховаються серед дитячих трендів та челенджів, з’являтимуться й надалі — у різних формах, і з новими назвами. Саме тому важливо не просто заборонити дитині грати в те, що вас насторожує, а навчити її самостійно розрізняти: де звичайна розвага, а де ризик для здоров’я, безпеки або психіки.
Для того, щоб не лякати дитину страшними словами, краще спокійно поговорити і запропонувати їй поставити собі кілька простих запитань, які допоможуть зрозуміти: це справді гра, чи вже щось небезпечне.
Чи я почуваюся добре під час і після гри?
Якщо ні — краще зупинитися.
Чи змушує мене гра щось робити через страх, сором або тиск?
Справжні ігри такого не роблять.
Чи є ризик, що я або хтось інший може постраждати?
Ніщо, що загрожує здоров’ю, не може бути грою.
Чи я можу в будь-який момент сказати «стоп»?
Якщо ні — це вже не розвага, а небезпечна ситуація.
Не всі дитячі ігри є безпечними, і найкращий спосіб захистити свою дитину – відкрита і довірлива розмова. Навчіть її головному: у будь-якій ситуації вона може прийти до вас і бути почутою.
Вам може сподобатися наша стаття: Молодіжні тренди: від чого дуріють діти та підлітки у 2025