Як влітку захиститися від гострих кишкових інфекцій


Опубліковано 14 Липень 2025 о 10:00

Блог Діти в місті >  Як влітку захиститися від гострих кишкових інфекцій


Як влітку захиститися від гострих кишкових інфекцій

Photo: Freepik


Літо – чудова пора відпусток, подорожей, стиглих фруктів та ягід. У той же час, в сильну спеку щороку фіксується сплеск гострих кишкових інфекцій. Це пов’язане з високою температурою, порушенням умов зберігання продуктів, а також купанням у відкритих водоймах. «Діти в місті» дізнавалися, які фактори впливають на розмноження бактерій, вірусів та паразитів, та як від них вберегтися.


Що таке гострі кишкові інфекції?


До гострих кишкових інфекції відносять захворювання, які викликаються різноманітними вірусами (наприклад, ротавірус, норовірус), бактеріями (сальмонела) чи паразитами (лямблії). Ці захворювання передаються через брудну воду або продукти, брудні руки або контакт з хворою людиною.


До основних симптомів відносять:

  • нудота,
  • блювання,
  • діарея,
  • біль у животі,
  • температура.

Влітку ризик підхопити хворобу зростає, адже мікроби у продуктах при температурі 25-30 градусів розмножуються набагато швидше, ніж взимку. Харчі влітку псуються швидше, особливо, якщо ви берете щось з собою у подорож. При вимкненні електроенергії швидше псуються молочні, м’ясні та кремові продукти.



Photo: Freepik


Влітку люди частіше відпочивають на природі, беруть з собою перекус. В таких місцях важче дотриматися гігієни, що теж впливає на поширення інфекцій. Під час купання в річках та озерах може відбуватися контакт із забрудненою водою.

В зоні ризику в цей час саме діти, адже влітку вони активно відпочивають і менше уваги приділяють дисципліні.


Читайте також: Новий календар щеплень в Україні: до чого готуватися


Профілактика: як захистити себе і дітей


Найперше, на що треба звернути увагу, це гігієна рук. Під час пандемії ковіду люди по всьому світу навчилися правильно мити руки. Сьогодні це не менш актуально, адже саме через забруднені руки передається купа хвороб.

Привчайте дітей мити руки з милом перед їжею, після туалету, після ігор на вулиці та після поїздок в громадському транспорті. Якщо немає води, використовуйте гігієнічні серветки або антисептик.

Другий важливий момент – це вода. Саме через воду часто передаються захворювання. Влітку намагайтеся пити лише бутильовану або кип’ячену воду. Не дозволяйте дітям ковтати воду під час купання в річках, озерах та басейнах. Якщо не впевнені в якості кафе, уникайте кубиків льоду в напоях.

Їжу теж треба контролювати. Не варто купувати продукти з рук, особливо, якщо це молочка або м’ясо. Купуючи їжу на стихійних ринках чи в пляжних кіосках, ви підвищуєте ризик підчепити якусь паличку. Влітку варто відмовитися від продуктів, які швидко псуються: салати з майонезом, тістечка з кремом тощо.

Влітку нерідко хочеться їсти фрукти та ягоди прямо з дерева. Діти полюють за зеленими абрикосами, а дорослі смакують свіжими овочами та фруктами з городу. Втім, навіть свої овочі з городу треба мити перед вживанням.

На час спеки краще відмовитися від домашніх молочних продуктів, віддавши перевагу пастеризованому молоку та магазинній молочці.



Photo: Freepik


Як лікуватися


Якщо вас не оминуло захворювання, необхідно одразу ж звернутися до лікаря. Гострі кишкові інфекції вкрай важке і неприємне захворювання, але лікування частіше за все зводиться до того, що треба перечекати.

Зазвичай, якщо хвороба проходить без ускладнень, достатньо забезпечити пиття, легку їжу та відпочинок. Антибіотики в таких випадках не застосовують, тому що вони не діють на віруси. Лікар може призначити препарати, які прибирають симптоми, але все це дуже індивідуально.


90% випадків кишкових інфекцій можна попередити завдяки профілактиці. Тож, потурбуйтеся про ваше безпечне літо!


Вам може знадобитися наша стаття: Як укріпити імунітет дитини за літо







Пошук