Що буде з дистанційкою, оплата навчання за минулий рік та інші новини освіти
Опубліковано 18 Липень 2025 о 10:00
Блог Діти в місті > Що буде з дистанційкою, оплата навчання за минулий рік та інші новини освіти

Photo: Freepik
Вже зовсім скоро стартує новий навчальний рік, а разом з ним і продовження освітніх реформ. Освітні заклади продовжуватимуть свою трансформацію у гімназії та ліцеї, діти готуватимуться до профільної освіти в старшій школі, а діти захисників отримають фінансову підтримку для навчання у вишах. «Діти в місті» зібрали найголовніші новини освіти за останній час.
Дистанційна освіта в Україні
Як відомо, через безпекову ситуацію багато шкіл в Україні, особливо у прифронтових регіонах, навчаються дистанційно. В уряді хочуть змінити цю ситуацію, тому шукають можливості, як вивести дітей на навчання до безпечних шкіл. За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, наказ №1112, який мав максимально обмежити дистанційне навчання, скасують. Урядовець наголосив, що дистанційка залишиться елементом освітнього процесу, оскільки безпека дітей наразі – це ключовий пріоритет.
«Ми живемо в умовах війни, тому дистанційне навчання залишиться елементом освітнього процесу. Якість дистанційки — пріоритет. Навчання в офлайн-форматі можливе лише за гарантій, що життю дітей нічого не загрожує», - пояснив Федоров.
Додамо, що наказ №1112 викликав хвилю обурення, оскільки передбачав закриття шкіл у прифронтових територіях, де в класах навчалося дітей менше, ніж передбачено документом.
Photo: Freepik
Читайте також: В Україні стартувала скорочена програма навчання для дітей за кордоном
«Захист України» в кожній школі
Міністр освіти Оксен Лісовий у своєму Фейсбуці оголосив, що оновлений предмет «Захист України» стане обов’язковим предметом у кожній школі вже з 2027 року.
За його словами, робота над впровадженням цього предмету велася з 2024 року. Саме тоді прийшло розуміння, що школа має готувати до життя, до викликів та відповідальності. Під час підготовки нового предмету та його впровадження в шкільну програму були не лише зміни до законодавства, а й супровід шкіл, підготовка вчителів, закупівлі, коригування.
Наразі вже створено і працюють майже 1000 навчальних осередків, які дають знання, розвивають навички. Близько 65% старшокласників та понад 4 тис. вчителів вже навчаються за новою програмою. Більше ніж 400 ветеранів передають свій досвід безпосередньо в шкільних / міжшкільних тренінгових центрах.
Міністр наголосив, що попереду масштабування, коли оновлений предмет стане обов’язковим для кожної школи.
Додамо, що нещодавно також був затверджений оновлений перелік засобів навчання та обладнання для викладання предмета «Захист України».
Для цього предмету будуть закуплені:
- симулятори для управління дронами типу FPV із комп'ютерами,
- інтерактивні лазерні стрілецькі тренажери,
- планшети для навчання,
- сучасне мультимедійне обладнання,
- манекени для навчання реанімації та надання першої допомоги,
- турнікети та засоби зупинки кровотечі,
- комплекти тактичної медицини,
- тренажери для відпрацювання навичок надання допомоги у разі травм,
- оновлені каски та бронежилети,
- протигази з сертифікатами якості,
- засоби хімічного захисту,
- дрони для практичного навчання,
- радіостанції для вивчення основ зв'язку,
- елементи тренажерної траси.
У міністерстві впевнені, що оновлене обладнання повисить ефективність навчання та допоможе сформувати практичні вміння для дій у надзвичайних ситуаціях.
Photo: Freepik
Держава оплатить навчання дітей захисників за минулий рік
Раніше ми писали, що держава оплатить вартість навчання дітям захисників України. Нещодавно ж стало відомо, що дітям воїнів, які навчаються на контракті, покриють вартість навчання також за минулий рік.
Допомога буде надана через додаток Дія. Всі студенти, які мають правильно оформлені документи у своєму виші, отримають push-сповіщення в Дії. У застосунку буде сертифікат на фінансову допомогу за навчання.
Щоб отримати допомогу, необхідно перевірити дані про себе та затвердити їх Дія.Підписом протягом 20 днів. Після цього гроші надійдуть на рахунок закладів освіти. Студентам необхідно буде звернутися до адміністрації вишу для повернення коштів, які були раніше сплачені за навчання.
Вам може сподобатися наша стаття: Ліцей vs школа: чим відрізнятимуться заклади освіти в Україні