Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Святковий вертеп у Домі Франка

Святковий вертеп у Домі Франка


Дім Франка запрошує всіх охочих на святковий вертеп.

 

Працівники Дому Франка приготували сюрприз для своїх друзів: вертеп! Завітайте 16 січня, о 16:00, на веселе різдвяне дійство з піснями-колядками, жартами, короткою виставою!

Український вертепний театр – самобутнє явище у розвитку нашої театральної культури. Спочатку це був старовинний пересувний ляльковий театр, де ставили релігійні й світські, переважно жартівливі та іронічні, п'єси. Український вертеп відомий з XVII століття. Світська частина вистави поклала початок української комедії XIX століття.

Вертепний ляльковий театр мав форму двоповерхового дерев'яного будиночка. На другому поверсі показували різдвяну драму; на першому – механічно прив'язану до неї сатирично-побутову інтермедію. Перша, різдвяна, частина вертепу, яку називали «свята», мала більш-менш стабільну композицію, натомість, друга змінювалася залежно від місцевих умов, здібностей та дотепності вертепників.

З часом вертеп із лялькового театру перетворився на справжній вуличний театр, де лялькову вертепну виставу сполучають із грою живих людей, а подекуди і цілковито вся вертепна вистава зводиться до гри живих осіб.


Вік

0+


Вартість

Безкоштовно


Телефон

+38 (096) 15-84-606


Посилання


Адреса

Львiв
вулиця Івана Франка, 150-152

Як дістатися?

Автобус №53, зупинка Музей Івана Франка

Трамвай №№4,8, до зупинки Польське консульство, вулицею Івана Франка догори 700 м