Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Свято Дідуха у Домі Франка

Свято Дідуха у Домі Франка


Запрошуємо у Дім Франка на урочисте внесення і пошанування Дідуха!

 

Є в українській культурі такий автентичний символ свята Різдва – солом’яний Дідух. Традиційно перед Святою вечерею до хати заносили святковий сніп – Дідух. При цьому приказували: «Дідух – до хати, біда – з хати».


Сніп впускав до хати святковий настрій, мир, добробут, затишок – вірили наші діди. Ще з Біблії та її притч ми пам’ятаємо, що саме в стайні народився Ісус Христос. Стояв холод, і Йосип побачив у стіні шпарину, яку затулив снопом, і в стайні стало тепліше. Цей його вчинок і створив звичай застеляти на Різдво сіном хатню підлогу, а на чільному місці ставити в кутку Дідуха. Його ще інакше називали «дідом», «колядником», «колядою», «снопом-раєм».

Дідух уособлює місце для духів, предків, захисників та покровителів будинку. Це символ святого відродження живого, що є на світі.

Отож, чекаємо вас у Домі Франка 3 січня, о 14 годині, щоб разом громадою урочисто внести святковий Дідух.

Відтак відбудеться майстер-клас з виготовлення різдвяного деревця – своєрідного невеликого Дідуха, прикрашеного ялинковими гілками та іншими природними матералами. Навчатиме народний майстер Володимир Мишолівський.


Вік

4+


Телефон

+380 (96) 158 46 06


Посилання


Адреса

Львiв
вулиця Івана Франка, 150-152

Як дістатися?

Автобус №53, зупинка Музей Івана Франка

Трамвай №№4,8, до зупинки Польське консульство, вулицею Івана Франка догори 700 м