21 січня о 15:00 відбудеться відкриття виставки за результатами мистецької програми “Артсвіт дітям. Творчість єднає”.
Для нас це важливий підсумок довгої та сумлінної роботи з дітьми в непростий для всіх час. Мистецтво, спілкування, освіта – все це допомогло та досі допомагає справлятися дітям з викликами сьогодення. Що ж за результати такі? Арт-об’єкти виготовлені дітьми від 6 до 13 років, колективна виставка маленьких художників та художниць. Ми хотіли б поділитися цим з більшою кількістю людей, тому запрошуємо всіх охочих доєднатися до презентації проєкту вже в цю суботу!
Далі, невеличка розповідь про те, чим є програма “Артсвіт дітям” та як вона проходила минулого року.
“З кожним роком ми стаємо все більш закритими та відстороненими від комунікації – розвиток соціальних мереж та ґаджетів, ковід та карантин та, врешті-решт, війна і блекаути.
Діти відчувають все це ще сильніше, ніж дорослі, що подекуди призводить до замкнутості та відсутності навиків живого спілкування.
В межах освітньої програми з мистецтва ми запропонували дітям навчатись, виконуючи групові проєкти. Робота в команді дозволила їм глибше досліджувати проблемні питання, слухати один одного, працювати як єдиний згуртований організм.
Після таких занять формується командний дух, відповідальність, почуття приналежності до суспільства. Це також допомогло кожному і кожній виявити та посилити свою ідентичність у команді.
Форма нашого проєкту - це "модель суспільства", де внесок кожного та кожної важливий і впливає на кінцевий результат і продукт – у нашому випадку – арт-об’єкт.
Першим блоком у програмі був автопортрет - дослідження “який/яка я”? Це "точка відліку" суспільства – особистість. Як громадянин/-ка – точка відліку держави.
Другим блоком була – інсталяція-дослідження теми "Людина та її вплив на соціум і навпаки." Діти дискутували, як кожен/кожна із нас впливає на суспільство та як на нас впливає навколишнє середовище. І третій, завершальний блок, - перформанс, театр тіней, де ми робили фото-відео документацію практик тілесних.
Підсумком проєкту стала виставка, у формуванні експозиції якої брали участь й самі діти” - Олена Самофалова та Алевтина Ковтун
Авторки та викладачки програми: Алевтина Ковтун та Олена Самофалова
Учасники та учасниці:
- Заріна Молчанова, 8 років
- Тимофій Балабанцев, 9 років
- Аня Коваленко, 6 років
- Олександра Масюк, 8 років
- Анастасія Богомаз, 8 років
- Олександр Лимар, 9 років
- Яромир Карапанжа, 8 років
- В‘ячеслав Петренко, 8 років
- Лев Трубохін, 9 років
- Михайло Трубохін, 7 років
- Маркіян Бутенко, 7 років
- Алiса Сотник, 13 рокiв
- Крістіна Муляр,10 років
- Анна Щербина, 12 років
- Катерина Матюшина, 10 років
- Софія Іваненко, 13 років
- Міра Дмитрієва, 10 років
- Анастасія Пащенко,13 років
- Надя Шестакова,10 років
- Олександра Федорова, 13 років
- Аделіна Герасимчук, 11 років
Ця програма є одним із напрямків діяльності соціального хабу, що функціонує на базі Центру сучасної культури у Дніпрі з початку повномасштабної війни. Тут проходять події, які сприяють посиленню комунікації між різними спільнотами міста та інтеграції вимушених переселенців, підтримують українських митців та мисткинь, а також надають простір для дослідження та розуміння української культури й ідентичності.
Вік
7+
Телефон
+380 (56) 372 54 23
+380 (95) 799 35 35
Посилання
Адреса
Дніпровул. Січових Стрільців, 4А