Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Екскурсія до музею історії метрополітену



Метрополітен - не просто зручний вид транспорту, а справжня країна чудес! Тут відбуваються події найцікавіших книг, зустрічаються примари, проводяться секретні розкопки з пошуку загадкових тварин! 

Київський метрополітен працює 55 років, і довжина його тонелів сягає 70 кілометрів!

Що ж коїться в підземних лабіринтах, вхід в які розташовано на різноманітних яскравих станціях? Ким були дивовижні люди, що майстерно спланували мережу і вишукано оформили кожний з "порталів" в підземний світ?
Після екскурсії ви по-іншому побачити цей звичний і буденно непомітний вид транспорту, яким щоденно їдете до школи, в інститут або на роботу.

Музей Київського метрополітену було відкрито у 2000 році. Експозиція розміщена в трьох залах. Інформація представлена на стендах та вітринах. Над стендами в хронологічному порядку розміщені великі фотографії станцій та вказані роки пускових ділянок.

Перший зал присвячено спорудженню та відкриттю черг метрополітену різних років. Саме тут  ви побачите документи та фото перших років будівництва та дізнаєтесь чому підземні магістралі прокладено саме так. Тут ви побачите особливий експонат ? діючий макет станції "Дніпро" із першим депо у тому вигляді, який вони мали у 1960-65 рр. і нарешті зрозумієте як піднімали вагони метро на естакаду станції!

Другий зал присвячено службам метрополітену. Хто керує і опікується справністю і безвідмовною роботою пульсуючої мережі метро? На кожному із стендів ? розповідь про підрозділ і людей, які в ньому працювали та працюють. У вітринах служби рухомого складу та депо ? моделі вагонів і частини обладнання. Є тут і історичні реверсивки ? "ключі" машиніста від поїзду. У цьому ж залі можна побачити "перепустки в підземний світ". Колекцію проїзних документів ? як київських, так і інших метрополітенів світу, один з перших квитків київського метро, жетони та паперові квитки початку 1990-х років, а також безліч проїзних, від картонних до магнітних і електронних, розміщено у музейній вітрині. Крім того, тут є символічні ключі та запрошення на відкриття станцій ? саме у Києві вдалося зберегти найбільшу в СНД колекцію.

Третій зал присвячений піземним годинникам. Хто і як керує безпекою руху поїздів і ретельно відлічує секунди на табло - людина чи машина? В цьому залі встановлено перший первинний годинник із центральної часової станції метро, що синхронізував час та інтервали, діючий макет роботи оборотного тупику. На стендах цього залу розміщено інформацію службу воєнізованої охорони, служби ЕМ, ТС, П, а також про інформаційно-обчислювальний центр і проектно-конструкторське технологічне бюро метрополітену.

Крім того, ви дізнаєтесь чому не працює станція метро Львівська Брама, як підземна мережа перетворюється на безпечне бомбосховище, де ночують вагони метро і що необхідно для того щоб стати машиністом потягу!

Вартість: екскурсія по музею безкоштовна! Транспорт та супровід екскурсії сплачується окремо!


Вік

10+


Вартість

10+1 дитина (з особи): 230 грн ( 30+2 дітей - 120 грн/особа 40+2 дітей - 95 грн/особа)
15+1 дитина (з особи): 150 грн
20+1 дитина (з особи): 145 грн
40+2 дітей (з особи): 95 грн


Посилання


Адреса

Київ
Музей Київського Метрополітену, пр. Перемоги, 35