Увага! Подія на цій сторінці не актуальна

Кому належить міський простір: Вінниця (в рамках Docudays UA)

Кому належить міський простір: Вінниця (в рамках Docudays UA)


Кому належить міський простір: Вінниця (в рамках Docudays UA)

 

Цього року до кінопрограми Мандрівного Docudays UA входить фільм «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек». Історія стамбульських протестів – це не лише боротьба за культове, важливе для жителів місце. Ці протести в широкому розумінні були політичними, адже порушили питання: кому належить міський простір.

Надихнули організаторів  розпочати розмову про український контекст. Залучивши до обговорення локальних експертів(-ок), митців(-сткинь), урбаністів(-ок) та активістів(-ок), ми  організатори прагнуть дослідити, як розвиваються публічні простори в містах України та хто впливає на зміни в них.

5 грудня о 18:00 у вінницькій Книгарні «Є» відбудеться показ двох фільмів: «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр “Емек”» та «Історія зимового саду» режисера Семена Мозгового.
З нагоди показів цих стрічок звернемося до вінницького контексту. Вінниця, попри свої лідерські позиції у розвитку міської інфраструктури, має досить серйозні проблеми з розумінням образу та функцій публічних просторів. У місті досі існує безліч закинутих об'єктів на зразок кінотеатру «Росія», а також територій і парків, призначення яких недостатньо проговорено містянами та муніципалітетом.
Активне й творче переосмислення таких точок на мапі Вінниці дасть змогу уникнути подальших конфліктів довкола комерціалізації цих просторів і нагнітання протестних настроїв в контексті розбудови міста.


Покази супроводжуватимуть обговорення за участю:

  • Олександра Коротких, директора Агенції просторового розвитку;
  • Леоніда Марущака, куратора мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру, співзасновника об'єднання «ДЕ НЕ ДЕ»;
  • Аліни Дяченко, директорки «Інституту розвитку міст»;
  • Олександра Федоришена, історика, директора Центру історії Вінниці.

Модерує Олександр Вешелені.


Вік

15+


Телефон

+38 (0432) 52 93 41


Посилання


Адреса

Вінниця
вул. Соборна, 89