Увага! Подія на цій сторінці не актуальна

Тур вихідного дня в біосферний заповідник „Асканія-Нова”

Тур вихідного дня в біосферний заповідник „Асканія-Нова”


Біосферний заповідник "Асканія-Нова" імені Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна - найстаріший степовий резерват миру, одне з 7 природних чудес України, що входить в сотню найбільш відомих заповідних територій планети, вже відсвяткував своє сторіччя. 


Починається 2,5 годинна екскурсія оглядом дендрологічного парку загальнодержавного значення. Дендропарк “Асканія-Нова” створений у безводному степу, практично непридатному для вирощування деревних рослин.

Маршрут охоплює ту частину ботанічного парку, яка закладена ще у 1887-1892 рр. Ф.Е.Фальц-Фейном. Екскурсанти знайомляться з історією створення парку, архітектурним комплексом, що імітує середньовічний замок, колекцією деревних рослин – представників різних географічних районів земної кулі.

Екскурсійний маршрут прокладений так, щоб екскурсанти у найкоротший час оглянули найцікавіші куточки парку: алею пірамідальних дубів, що вишикувались вздовж Чумацького шляху, “лікарню”, Велику степову галявину з групою сосен кримських, створену в 1908-1913 рр. В.Д.Орловським.

В центрі старого парку – мальовничий ставочок з маленьким острівцем та ліліями на водяному дзеркалі. Привертає тут також увагу грот та галявина з північними красунями ялинами.

Далі маршрут іде центральною алеєю під кронами столітніх кленів, ясенів.
Розташування вкритих смарагдовим килимом галявин дає змогу повітрю проникати в усі куточки парку. При створенні системи галявин використані різноманітні ландшафтні елементи, які підсилюють емоційний вплив пейзажу. Найпривабливішою вважається галявина ветибюльного типу, де зібрано дерева півдня і півночі, сходу і заходу. Поруч з грабом – юкка та сумах голий, ялиця кавказька та тюльпанне дерево. Є навіть ровесники динозаврів - метасеквойя та гінкго дволопатеве.
Подорож в царство деревних рослин казкового куточка української землі, зеленої перлини Таврії – дендропарку "Асканія-Нова" назавжди запам'ятовується відвідувачам.
Після невеликого переходу екскурсія продовжується територією зоопарку.
Асканійський зоопарк закладено в 70-х роках XIX століття. Активна робота по створенню зоопарку Ф.Е.Фальц-Фейном почалась в 1886 році. Ось вже більше ста років в заповіднику напіввільно живуть звірі та птахи з усіх куточків світу. Зараз в асканійському зоопарку можна зустріти переселенців з Африки та Австралії, Північної та Південної Америк, з Центральної Азії та Далекого Сходу, навіть з Арктики. Колекція зоопарку “Асканія-Нова” представлена 34 видами ссавців, 3 видами безкілевих і 73 видами кілегрудих птахів, які утримуються напіввільно великими групами.
Маршрут зоопарку пролягає через орнітосекцію, де в паркових зарослях розміщені численні вольєри з птахами різних видів – мешканцями різних зон зеленого світу.
Птахи утримуються в неволі ( у вольєрах), в паркових зарослях та на водоймах. Гордовито виступають фламінго та журавлі, демонструють свою красу павичі, фазани, гамірливі папуги, домовито метушаться кури: білохохлі, пухові, бентамки, гамбурзькі. У вольєрах для хижих птахів – гриф чорний, степовий орел, пугач, та ін. А на водоймах чорні та білі лебеді, гуси, качки, казарки.
У зоопарку утримуються 2,5 тисячі особин 60 рідкісних видів, що підпадають під охорону різного рівня „Червоних книг” (регіональний червоний список, Червона книга України, Європейський червоний список, Червоний список Міжнародного союзу охорони природи) та декількох міжнародних конвенцій – Вашингтонської, Бернської і Боннської.
Секція безкілевих птахів представлена африканським страусом, австралійським ему та американським нанду.
Асканійський зоопарк – найбільший у країні осередок по розведенню безкілевих птахів.
У вольєрах секції копитних розміщені представники непарнокопитних та парнокопитних ссавців: коні, бики, аитилопи, олені. З початку заснування зоопарку перевага надавалась тим видам копитних, які екологічно пов’язані зі степовими та лісостеповими ландшафтами. Ця традиція зберігається в зоопарку і сьогодні.
Велика заслуга зоопарку Асканії-Нова ще й у тому, що тут утримуються і розмножуються рідкісні та зникаючі види, занесені в “Червоні книги” МСОП, України. 

Виїзд групи о 6.00 з 95 кварталу (маг АТБ). 

Повернення орієнтовно о 21.00 . 

У вартість включено: проїзд, супровід автобуса під час усього маршруту, страхування, послуги екскурсоводів та гіда, вартість вхідних квитків. 
Харчування - власні тормозки, в Козацькому, зупинки біля пунктів торгівлі (базари, магазини), кафе біля заповідника . Вартість 360 гривень дорослі та 310 гривень для дітей до 14 років . 

Запис за телефоном 067 9070996 - Вікторія Грисенко


Вік

5+


Вартість

Взрослый: 360 грн
Детский (до 14 лет): 310 грн


Посилання


Адреса

Кривий Ріг