Mirror Hall / Дзеркальна зала Львівської національної опери



Дзеркальна зала - зал Львівської національної опери для проведення концертів камерної музики, опер та драматичних вистав, виставок, майстер-класів та інших мистецьких подій

 

Дзеркальна зала - розкішне фойє театру, яке розташоване напроти першого балкону. Південна сторона її звернена до лоджії, через вікна якої проглядається гарний краєвид площі біля театру. Салон зали — анфілада (35х7,5 м) з трьох приміщень, розділених арками. На мальовничих картинах над дзеркалами у центральному приміщенні відтворено чотири пори року, персоніфіковані в образах хлопчика: з квітами (весна), сопілкою (літо), плодами поміж хризантем (осінь), біля вогнища (зима).

Змістовні, оригінально вивішені картини над дзеркалами у бокових відсіках зали – символічні зображення чотирьох частин світу (крім Австралії). Європу художник трактує як центр прогресу і мистецького життя. Хлопчик, який представляє материк найвищої цивілізації, подорожуючи континентами, одержує від їхніх представників найкоштовніші дарунки. Навпроти Європи — Азія. Дівчина, яка уособлює її, дарує перли, демонструючи мистецькі витвори китайських та японських художників. У протилежному боковому отворі — Африка й Америка. Вишукані дарунки представника африканського континенту — алмаз, страусове пір’я і золоті нашийники. Південна Америка в особі індійця підносить європейцю брилу золота. Автор картин М. Герасимович.

Над архівольтами вхідних прорізів фойє — чотири жіночі постаті (скульптор П. Війтович): уособлення Любові і Заздрості, з протилежного боку — Материнства (з дитиною) і Гордості (з дзеркалом). Стропи прикрашені живописними полотнами. На великих картинах — сцени на теми популярних наприкінці ХІХ століття вистав. Великі картини розділені чотирма жіночими портретами-символами: героїзму — з мечем, покори — зі складеними руками, справедливості — з терезами, мудрості — зі сувої.

Керував оздобленням дзеркального залу Станіслав Дембіцький. Його ж три панно плафона: центральний – «Поезія» в образі дівчини, яка слухає дзвін, та бічні – «Танець» і «Музика» (дівчина з арфою). Разом з С. Дембіцьким працювали художники Станіслав Качор-Батовський, Дамазій Котовський, Валєрій Крицінський, Марцелін Гарасимович, Юліуш Зубер.


Контакти

+380 (63) 458 08 68
mirror.hall17@gmail.com


Посилання


Адреса

Львiв
просп. Свободи, 28