
Фестиваль LINOLEUM та реабілітаційний центр «Незламні» ініціюють спільний проєкт, спрямований на підтримку інтеграції ветеранів у суспільне життя
У Львові відбудеться унікальний проєкт на перетині мистецтва, ментального відновлення та суспільної комунікації.
З 21 липня по 16 серпня у Львівській національній академії мистецтв, за підтримки Українського культурного фонду, проходитимуть анімаційні воркшопи «Анімація діалогу: Як говорити з ветеранами?». Проєкт об’єднує мистецтво пластилінової анімації, арт-терапевтичні практики та відкриту суспільну розмову на одну з найбільш актуальних тем сьогодення — інтеграцію ветеранів у мирне життя.
Організатор проєкту — Фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM.
До участі запрошуються ветерани бойових дій та підлітки з числа внутрішньо переміщених осіб віком 12–17 років. Разом із професійними аніматорами та у супроводі психологів учасники створюватимуть 8 коротких анімаційних відео (по 10–15 секунд) на тему «Як говорити з ветеранами?».
Тематика відео буде визначена на основі попередніх опитувань і розмов з ветеранами, аби врахувати їхній реальний досвід, тригери та комунікаційні бар’єри, з якими вони стикаються у повсякденному житті. Робота з пластиліном — як тактильним, емоційно виразним матеріалом — допоможе учасникам безпечно прожити й трансформувати власні травматичні переживання.
Партнер проєкту — Національний реабілітаційний центр «Незламні» | UNBROKEN, який забезпечує підтримку ветеранів і сприяє їхній соціальній інтеграції.
Відбір — на основі заповнення анкети. Крайдата заповнення анкети – 9 липня 2025 року, 18:00
Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду в межах програми «Стійкість суспільства через культуру». Після завершення воркшопів анімаційні відео будуть поширені серед широкої аудиторії — через телебачення, соцмережі, реабілітаційні центри, а також презентовані на фестивалях, зокрема на LINOLEUM 2025.
«Анімація діалогу» — це спроба почути одне одного у складній розмові. Це інструмент порозуміння, відновлення і дії.
Фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM працює над розвитком анімації в Україні, підтримкою професійної освіти та підвищенням кваліфікації фахівців у цій сфері. Основна діяльність організації зосереджена на організації Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM, який є платформою для професійного розвитку, обміну досвідом та просування української аудіовізуальної культури на міжнародному рівні.
Цьогоріч Міжнародний фестиваль анімації проходитиме з 1 по 5 жовтня у першому інноваційному парку UNIT.City у Києві.
Коли
21 Липня–16 Серпня, Точний час початку потребує уточнення в організатора.
Вік
12–17
Вартість
Безкоштовно
Адреса
Львiввул. Кубійовича, 38, Галицький район