Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Кураторська екскурсія виставкою «MİRAS. Спадщина»

Кураторська екскурсія виставкою «MİRAS. Спадщина»


Кураторська екскурсія виставкою «MİRAS. Спадщина»

Здавна кримськотатарське традиційне вбрання гармонійно доповнювали ювелірними прикрасами, виготовленням яких займалися ювеліри куюмджилар і алтинлдилар. Їхні майстерні здебільшого зосереджувалися у великих ремісничо-торгівельних центрах на зразок Бахчисараю, Карасубазару, Кафи, Акмесджиту. Якісний рівень роботи, досвід і стала традиція зробили кримських ювелірів відомими далеко за межами півострова.

Ювелірні вироби й інші аксесуари традиційного вбрання в усі часи відігравали важливу роль у житті кримськотатарського народу. Окрім фінансової вартості та неймовірної краси, ці предмети мали ще й іншу цінність – соціальну, адже були частиною культурних відносин між носіями культури. З їхньою допомогою можна було не лише пережити скрутні часи, а й дізнатися чимало важливих деталей про сімейне становище, релігійну належність, регіон проживання та навіть внутрішній світ їхніх власників.

Навіть нині, як і кілька століть тому, кримські татари продовжують зберігати багато глибоких культурних сенсів ювелірного мистецтва, а деякі майстри не припиняють працювати над створенням цих неймовірних витворів мистецтва.

З нагоди Дня ювелірів України, який відзначають щороку 21 червня, запрошуємо відвідати кураторську екскурсію виставкою «Miras. Спадщина». Ви зможете наживо оглянути одну з найяскравіших оригінальних колекцій кримськотатарського ювелірного мистецтва, дізнаєтеся багато цікавого про особливості роботи кримськотатарських ювелірів, а також відкриєте для себе чимало нового про культурне й соціальне значення ювелірних виробів в давнину та нині.

Кураторську екскурсію виставкою проведе її співкуратор, провідний науковий співробітник Скарбниці Національного музею історії України Олексій Савченко.

  • Екскурсія виставкою «MİRAS. Спадщина» відбудеться у суботу, 21 червня. Початок о 14:00.
  • Для участі потрібно попередньо зареєструватися за телефоном (044) 280-13-96 або (093) 619 70 29 (вайбер, телеграм).
  • Адреса музею: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Національного заповідника "Києво-Печерська Лавра").
  • Вартість участі – 200 грн, для пенсіонерів, студентів, школярів – 130 грн (без додаткової плати за вхід до музею чи до заповідника).

Вік

0+


Телефон

(044) 280-13-96 або (093) 619 70 29 (вайбер, телеграм).


Посилання


Адреса

Київ
вул. Лаврська, 9, корпус 12 (на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника).

Як дістатися?

Як проїхати громадським транспортом: Треба дістатися Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Їхати до станції «Арсенальна» (Святошинсько-Броварська лінія), далі — автобусом № 24 або тролейбусом № 38 до зупинки «Лавра». До Києво-Печерської лаври їдуть і маршрутки №№ 470, 520, 527. Як проїхати на машині:  Від Європейської площі піднятися вгору по вулиці Грушевського до станції метро «Арсенальна», далі по вулиці Івана Мазепи повз площу Слави.