Коли не було гаджетів і майже всі дівчатка любили гратися ляльками, одна дівчинка зібрала гроші, щоб купити собі маленького пупсика з рухливими ніжками та ручками. Радості не було меж! Але батьки казали: "Скільки можна? У тебе і так повно ляльок..." Вони не розуміли, що всі ляльки різні. Різного розміру, з волоссям і очима різного кольору, і характери в них теж різні, вони зовсім не схожі одна на одну. І коли дівчинка виросла, вона, нарешті, змогла дозволити собі те, що забороняли у дитинстві, – мати багато ляльок.
Паралельно з ляльками вдома з’являлися спеціальна література і шматочки тканини, з якої шився одяг для старих ляльок. Таким чином, дехто з ляльок отримував зовсім інший "статус". Наприклад, товстобокий пупс враз перетворювався на яничара, а простенька дівчинка з русою косою – в царицю Савську.
В колекції Ірини Хаджинової всі улюблені. Але є в колекції ляльки швейцарської художниці Саши Моргенталер (1893-1975). Саша почала експериментувати з групою майстрів, щоб створити ідеальні, на їхній погляд, ляльки. Виявилось, що найкращий матеріал для цього - синтетичні смоли. Саша почала створювати ляльки в 1950-х роках. Кожного року випускалося тільки 250 екземплярів. З 1986 році лялька "Саша" вже не випускалася, але деякі екземпляри представлені на виставці "Закулісся старої ляльки", яка працює в Музеї історії туалету з 1 лютого до 30 квітня 2020 року з 10.00 до 18.00.
Вхід вільний.
Вік
3+
Вартість
Безкоштовно
Телефон
+380 (67) 463 25 24
+380 (44) 499 31 61
Посилання
Адреса
Київвул. Рибальська 22, БЦ "Башта №5"
Як дістатися?
найближча ст. метро Кловська