Увага! Подія на цій сторінці не актуальна

Масниця в Музеї просто неба

Масниця в Музеї просто неба


Понад 20 років у Національному музеї народної архітектури та побуту України кияни та гості міста святкують давнє українське свято "Масниця. Колодій".

Перше весняне свято прийшло до нас з сивої давнини, коли люди шанували сили природи, своїх предків, створювали традицію.
Недарма існував обряд Колодія, під час якого одружені молодиці в’язали символічну колодку батькам, діти яких були на порі, але не одружилися до М’ясниць. Тиждень Масниці відзначався гуляннями, забавами і гостинами, бо з наступного понеділка починався Великий піст.
Ото ж, в час Масниці українці розводили святкові веселощі. На столі у кожній хаті були молочні страви, а особливою повагою користувалися вареники з сиром у маслі чи сметані. А на Слобожанщині, крім вареників, готували і млинці з сиром та багато інших страв з молочних продуктів.

Музей, зберігаючи давні традиції української гостинності, запрошує киян та гостей столиці завітати 29 лютого та 1 березня на свято "Колодія".

З 13 години на сільських вулицях музею розпочнуться святкові дійства: зі Слобожанщини до поля з Кострубатим дідом рухатимуться учасники та гості свята, на вулиці Наддніпрянського села жіноцтво розважатиметься піснями і в’язатиме молоді колодки.

На сцені фольклорні колективи Черкащини, Сумщини, Чернігівщини, Київщини, Житомирщини, Хмельниччини будуть показувати збережені та відновлені старовинні обряди на Запусти, як ще називали це свято.

Протягом дня молодь та всі бажаючі візьмуть участь у народних забавах "Перетягування каната", "Збивання з колоди", чоловіки мірятимуться силою рук, плечей та ін.. Буде проведено майстер-клас з народного танцю та багато цікавих конкурсів.

У кінці свята, після 16 години, запалає символ зими "Кострубатий дід" і, через очищення полум’ям, підготує нас до весни і до нового в житті цього року.

Окремим гостями свята стане талановита молодь, що прикрасить фінал свята піснями сучасної естради та привітає українців з "Масницею".


Вік

3+


Вартість

дорослі: 50 грн
підлітки, студенти, пенсіонери: 30 грн
діти: 15 грн (діти до 7 років безкоштовно)


Телефон

+380 (98) 913 80 07


Посилання


Адреса

Київ
вул. Академіка Тронька

Як дістатися?

Від ст. м. "Виставковий центр" тролейбусом №11.

Від ст. м. "Академмістечко" – маршрутка № 576.

Від м. "Лук`янівська" - маршрутка № 496 (у вихідні дні доїжджає до входу).