Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Поезія, народжена війною

Наступний вечір від "ЗНАЙ НАШИХ" - це вечір під назвою "Поезія, народжена війною".


Цього разу вирішили відійти від хронологічної послідовності мистецько-просвітницьких вечорів, щоб розглянути творчість тих українських поетів, які пройшли війну і писали про війну. Не обов’язково про сучасну – і в епоху Перших Визвольних (1917-1921) і в час Других Визвольних (1940-1950-ті рр.) не бракувало митців, які вміли однаково добре володіти як стилетом, так і стилосом. До речі, автором цієї крилатої фрази є не хто інший, як Євген Маланюк, сотник армії УНР. Його найближчим другом був Юрій Липа, боєць Гайдамацької дивізії. Серед творців, які доклалися не лише до української літератури, а й до організації українського визвольного руху фігурують також імена Олени Теліги і Олега Кандиби-Ольжича, убитих нацистами в роки Другої Світової війни. А збройну боротьбу армії Нескорених – УПА – відобразили у своїх творах її учасники: Марко Боєслав (справжнє ім’я Михайло Дяченко) та Марта Гай (справжнє ім’я Галина Голояд). Про цих та інших українських військових-поетів й буде йти мова на літвечорі.

Такожцього разу буде змінено формат заходу. Цього разу усі запрошені виступаючі є або учасниками поточної російсько-української війни, або мають до неї безпосереднє відношення. Літературознавчої лекції не буде – натомість кожен виступаючий буде говорити про свого обраного поета/поетесу і його/її війну. Також не буде попередньої реєстрації для бажаючих виступити – натомість оголошується вільний мікрофон для усіх, хто має поетичний доробок на військову тематику. Регламент – два вірші. Заохочуються до прочитання не лише свої твори, а й поезії тих авторів, які вас особливо вразили. Сльозливість не заохочується. Війна – це трагедія, але також і життя, тому потрібно думати не лише про втрати, але і про потребу перемоги. Наша перемога мусить бути. Karthago delenda est!

Локація цього разу – старий-добрий Музей української діаспори (вул. Московська, 40Б, неподалік станцій "Арсенальна" або "Печерська"). А конкретно – його внутрішній дворик. Вхід – через двір (НЕ через будівлю). Як завжди – безкоштовний.


Вік

12+


Вартість

Безкоштовно


Телефон

+380 (44) 280 64 18


Посилання


Адреса

Київ
вул. Князів Острозьких, 40 Б

Як дістатися?

Автобус №55, №62, тролейбус №38 (до зупинки "Кінотеатр "Центр надання адміністративних послуг Печерського району").