Виставковий проект "Наш Сікорський"

Виставковий проект "Наш Сікорський"


Уперше в Україні, на Батьківщині славетного авіаконструктора, буде відкрита експозиція, котра масштабно представить життєвий шлях та професійні досягнення Ігоря Сікорського київського й американського періодів.

У проекті будуть продемонстровані унікальні експонати й документи, передані Музею української діаспори Igor I. Sikorsky Histоrical Archive та віднайдені в київських архівах, створені спеціально для проекту та надані найкращими українськими авіамоделістами моделі літальних апаратів Сікорського. В експозиції будуть відтворені куточки київського помешкання та майстерні геніального киянина, а також фрагмент його американського кабінету.

Перша зала експозиції представить київський період життя та діяльності Ігоря Івановича. Тут буде створено куточок київської квартири Сікорських початку ХХ ст., демонструватимуться унікальні сімейні фотографії, архівні документи та плакати на авіаційну тематику того часу. 

Центральна зала експозиції буде присвячена основним здобуткам геніального авіаконструктора. В ній глядачі зможуть побачити куточок київської майстерні та масштабну модель літака БіС-2 Ігоря Сікорського, на якому він вперше злетів у небо. Найкращі українські авіамоделісти представлять в цій залі стендові моделі літаків та гелікоптерів Сікорського. Тут демонструватимуться рідкісні світлини, плакати та біографічний фільм, в якому звучить голос геніального конструктора. 

"Це грандіозний проект, яким ми віддаємо шану нашому славетному співвітчизнику. Сікорський втілив найсміливіші мрії, які він виношував хлопчиком на українській землі. Діяльність Сікорського змінила хід всесвітньої історії. І ми горді, що його славетний шлях розпочався в Києві" - говорить директор Музею української діаспори Оксана Підсуха.

Проект "Наш Сікорський" здійснений завдяки підтримці та за участі Міжнародного благодійного фонду світових українців "Діаспора", ВАТ "Аеропракт", ГО "АОПА України", "Kyiv Scale Models Fest", Державного політехнічного музею при НТУУ "КПІ", інноваційної екосистеми "Sikorsky Chаllenge", Національної наукової медичної бібліотеки України та Національного військово-історичного музею України.


Коли

Вт–Нд 10:00–18:00.


Вік

6+


Вартість

Вартість вхідного квитка : 25 грн


Телефон

+38 (044) 280-64-18


Посилання


Адреса

Київ
вул. Московська, 40 Б

Як дістатися?

Автобус №55, №62, тролейбус №38 (до зупинки "Кінотеатр "Зоряний").