Національний музей історії України у Другій Світовій війни. Меморіальний комплекс.

Національний музей історії України у Другій Світовій війни. Меморіальний комплекс.


Найбільший музей, присвячений Україні у Другій Світовій війні, був відкритий 9 травня 1981 року.

Величезний комплекс займає площу понад 10 га. У нього входять: музей і монумент «Батьківщина-мати», головна площа з Алеєю міст-героїв та скульптурними композиціями «Форсування Дніпра» та «Передача зброї», горельєфні композиції «Герої фронту і тилу», чаша «Вогню Слави», виставка бойової техніки і озброєння періоду 1940-х років.

В окремій будівлі розгорнуті експозиції «Трагедія і доблесть Афгану» та «На чужих війнах», а також відкриті для відвідування транспортний літак Лі-2, гелікоптер Мі-24В та реактивний винищувач МіГ-23. За розмірами і значенням колекцій музей є одним з найбільших в Україні. Його зібрання зосереджені в 16 залах загальною площею 5 кв. км. У залах виставлено понад 15 тисяч предметів, при цьому упор в експозиції зроблено на символіку та образи, що сприймаються на рівні почуттів. Експонати лише доповнюють ретельно продуману концепцію музею.

Сучасна експозиція музею створена в 1994-95 рр. В її основі - хід Другої Світової війни на території України, внесок нашої країни у перемогу над нацизмом. Експозиція в хронологічному порядку розповідає про історію війни, яка двічі прокотилася через Україну. Головна концепція музею так і звучить - «Дорога війни»: трагічна і героїчна історія воєнних років в Україні. Найвизначнішим об'єктом музею є, звичайно ж, статуя «Батьківщина-Мати». Висота скульптури від п'єдесталу до кінчика меча - 62 м, загальна висота - 102 м, вага - близько 500 т. Це - найбільша статуя в Україні і одна з найбільших скульптур у світі.


Час роботи

Пн–Пт 10:00–19:00, Сб–Нд 10:00–20:00.


Квитки

Для дорослих: 70 грн
Для студентів: 30 грн
Для школярів та учнівської молоді: 20 грн


Контакти

+380 (44) 285 94 52
info@warmuseum.kiev.ua


Посилання


Адреса

Київ
вул. Лаврська, 24

Як дістатися?

від станції метро «Арсенальна», їхати автобусом №24 або тролейбусом №38 до зупинки
«Національний музей історії України у Другій світовій війні» (кінцева)