Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Виставка живопису й графіки "Надихаючись Шевченком"

Виставка живопису й графіки "Надихаючись Шевченком"


9 березня 2024 року о 15.00 в Одеському музеї західного і східного мистецтва відкриється унікальна виставка живопису й графіки митців Одеси, що робили щиро свої твори з думкою про українського ґенія Тараса Шевченка, якому саме в цей день відзначаємо 210 років з Дня народження.


Унікальність проєкту полягає в тому, що в Одесі це буде перша спроба у виставковому просторі картинами та графічними творами проілюструвати конкретн і вірші й поеми Кобзаря. Куратор проєкту доклав великих зусиль, аби серед огрому мистецьких творів сучасної Одеської школи дібрати картини, які би "адресно" відповідали ритмомелодиці й тематиці Шевченкової музи.

Принагідно можна згадати знамените висловлювання Леонардо да Вінчі: "Живопис - це поезія, яку бачимо, а поезія - це живопис, який чуємо". Ідея проєкту проста й важлива: через художній образ ще і ще раз усвідомити, що й через 210 років цей Українець якимось дивовижним чином залишається суголосним своєму народові. І що вражає, його краще та безпосередніше розуміють молоді, аніж "діди засмучені та сивочолі". Тут не йдеться про попсову модернізацію Шевченка (що теж існує!), а про несподівано гостро дотичний "камертон українства" Шевченка, що відлунює в їхніх молодих серцях. Його поезія істинна, про неї можна сказати те, що сказав сам поет про Богоматір: Мов золото в тому горнилі, В людській душі возобновилась.

Додатковий яскравий тон виставковому акорду додає експонування в тих самих залах колекції "Кобзарів" найрізноманітніших форматів і років видання. Деякі з цих томів сьогодні є абсолютними друкованими раритетами.
Висить кобза на стіні, звучить українським органом бандура в руках одеського віртуоза-бандуриста, і люди, дивлячись на картини, починають потроху тихцем промовляти призабуті рядки Його поезій…
Дуже влучно зауважив сучасний український мислитель Євген Сверстюк: "Протягом двох століть поет виривається з обставин і реалій свого часу. Він то згасає, як падаюча зірка, або засвічується в іншому часі новим сяйвом".


Вік

0+


Телефон

+380 (48) 724 67 46


Посилання


Адреса

Одеса
вул. Пушкінська, 9

Як дістатися?

Громадський транспорт

Маршрутне таксі: №9, №175, №221