Граючи в Го розвиваєтья обидві половину мозку. Го розвиває стратегічне та асоціативне мислення, вчить порівнювати. Гра, наповнена ланцюжками варіантів та великою кількістю комбінацій, чудово розвиває в ігровій формі пам'ять, математичні та логічні здібності, виробляє розуміння причинно-наслідкових зв'язків.
"Головне у Go – це свобода. Свобода думки, почуття, свобода прагнень та помислів"
Го вважається найдавнішою настільною грою в історії людської цивілізації. З моменту появи в Китаї гра входила до числа умінь, необхідних для будь-якої гідної людини, — поряд із грою на лютні, каліграфією та живописом. В Го грали почесні люди, воєначальники, мудреці, але жила гра у простому народі.
Назва гри звучить у Японії - Го,в Китаї - Вейці, в Кореї - Бадук. В Україну Го потрапила 40 років тому,а федірація заснована 1992 році.
Стратегічні принципи Го - як ніколи актуальні і в наш час: "Віддай мале - візьми велике", "Загроза до певного моменту - сильніше виконання", "Перш ніж атакувати, озирнися на самого себе". Вони стануть у нагоді як великому бізнесмену на діловій зустрічі, так і в повсякденному житті при прийнятті побутових рішень.
Мета гри є захоплення території більшою, ніж у партнера.
У чом різниця між шахами та Го?
Біль коротко шахи це тактика, Го це стратегія. Але гляньте уважніше, то ви побачете що:
Шахи – це бій, а Го – це війна. У шахах ти виграєш або програєш лише в одній битві. У Го безліч битв. Ти можеш програти в одному або кількох із них, але виграти війну.
У Го є система рангів. Вона схожа на застосовувану в бойових мистецтвах: гравці-початківці отримують ранг 25-30 кю. 30 кю відповідає рівню гравця, який вивчив правила, але не зіграв ще жодної партії. Гравці, які перевищують ранг 1 кю, отримують ранг 1 дан. Далі дан росте, традиційна межа - 9 дан, що дається справжнім майстрам.
Перш за все запам'ятайте три правила:
- Два гравці (чорні та білі) по черзі виставляють на дошку по одному каменю.
- Камінь виставляється на перетин вертикальних та горизонтальних ліній.
- Поставлений на дошку камінь не можна переміщати, хоча в певних ситуаціях його можна зняти з дошки.
По сьогодні Го не тільки не втрачає своєї популярності, а навпаки, знаходить все більше і більше нових прихильників. Шанувальники Го зі сфери бізнесу розглядали гобан як аналог ринків та територій, а самі камені – аналог ресурсів компанії. За такого підходу будь-яка партія в Го стає моделлю завоювання нових ринків та вибудовування відносин із конкурентами. На дошці легко побачити себе, свої недоліки — де ти жадібний, імпульсивний, коли відступаєш чи сумніваєшся. Легко помітити, які емоції викликають перемогу чи поразку. Бізнесмен Білл Гейтс, засновник Microsoft, говорив: «У молодості я мріяв стати чемпіоном світу з Го». А держсекретар США Генрі Кісінджер зазначав, що «метою Го є меншою мірою перемога, скоріше постійний стратегічний прогрес». Чемпіонати з Го в ЄС збирають вже не менше учасників та глядачів ніж чемпіонати шахові. Сьогодні в шаховому клубі "Мустанг 95" вже доступна ця гра для всіх мешканців та гостей Кривого Рогу, а для решти є можливість навчитися цій грі онлайн.
Додаткові послуги:
- Проведення турнірів,
- індивідуальні заняття,
- день відкритих двереї, для охочих просто пограти Сб. (вхід 50 грн.)
Записуйтесь на урок за номером: +380 (98) 591 52 46, або в Телеграмі: @Atsabryk_Vitaliy.
Коли
24 Вересня 2024 - 31 Січня 2025, Точний час початку потребує уточнення в організатора.
Вік
6+
Телефон
+380 (98) 591 52 46
Посилання
Адреса
Кривий Рігвул. Ярослава Мудрого 48, офіс 302