У четвертому випуску експлейнера «Та невже?» на ютуб-каналі «Колайдер» від Суспільного Мовлення та комунікаційне агентство pedan|buro:
- хто виклав найдовшу стежку у Minecraft;
- коли створили першу у світі комп’ютерну гру Німатрон, як українські бабусі та дідусі рубляться в Counter-Strike та створюють нові рекорди;
- про найкращих українських стрімерів Twich'а та як створити власну гру.
Три найбільш завантажувані гри 2023 року в Google Play:
- Subway Surfers — гра, у якій герой обмалював вагон поїзда і тікає від сердитого інспектора.
- Roblox — дозволяє користувачам створювати власні місця й мініігри, використовуючи Roblox Studio. Плейси можна буде опублікувати на свій профіль. Також творці можуть використовувати ігрову валюту в своїх мінііграх — Robux. За них можна купувати товари або послуги в грі.
- Indian Bikes Driving 3D — для любителів поганяти на швидкості на мотоциклах.
Світові рекорди в іграх
- Геймер Ендрю Бодін безперервно стримив майже 600 годин. Грав по 19 годин на добу з перервою на короткий сон цілих 30 днів. За цей час Ендрю встиг пограти у 6 ігор.
- Австралієць Райдер Гурвіц виклав у Майнкрафті найдовшу у світі стежку з червоного каменю — цілих 45 тисяч і сім блоків.
Рекорд, який здобули українці — «гравці найповажнішого віку». Встановила рекорд команда одеських пенсіонерів, які рубалися в Counter-Strike. Найстаршому гравцю на момент встановлення рекорду було 78 років. А наймолодшому — 66.
Найбагатші геймери світу станом на 2023 рік:
- Тайлер Блевінс (17 млн доларів), відомий як Ніндзя — найбагатший геймер світу. Протягом 10 років він транслює такі ігри, як PUBG, Call of Duty, H1Z1. Але найбільшу популярність і гроші Ніндзі приніс Fortnite.
- Геймер-ютубер Фелікс Чельберг (15 млн доларів), під ніком PewDiePie. В нього 111 мільйонів підписників.
- Ютубер Престон Блейн Арсмент (14 млн доларів) — на його каналі майже 25 мільйонів підписників. До речі, канал Престона — непоганий спосіб практикувати англійську. Він відомий своїми смішними ігровими відео з Minecraft і Roblox.
Читайте також: «Та невже?»: проєкт для підлітків «Колайдер» презентує перші випуски експлейнер-журналу
5 популярних українських стримерів:
- Євген Мостовик (стример Йожик) — жива легенда кіберспорту з дисципліни FIFA. Під час своїх трансляцій на Твічі Євген не просто грає сам, а й дає поради, як покращити скіли у FIFA-23.
- Якщо ви любите грати в Доту — вам на твіч до Михайла Звєрєва. Там він не лише грає в цю гру, а й розказує про новини кіберспорту і навіть подивиться разом із вами аніме.
- Ще один українськомовний стример Доти — Євген Пахолюк, більш відомий під ніком Тай Таке.
- Кирило «Slaxer» Вернудін, який не просто стримить на своєму Твічі, а й один із перших почав супроводжувати матчі Counter-Strike українською.
- Улюбленець мільйонів без цензури — Михайло Лебіга, який не лише стримить, а й розказує всякі приколи.
У комп’ютерні ігри можна не лише грати, їх можна створювати. І серед гейм-розробників крутих ігор дуже багато саме українців.
Україна серед розробників компʼютерних ігор
- Сталкер — найвідоміша у світі гра, створена українцями. Її розробила компанія GSC Game World. Події в цій грі відбуваються на території Чорнобильської зони відчуження. Купа всяких зомбі, мутантів, жахачок, — одним словом, усе, як ви любите.
- Admiral Sea Battles — перша українська комп’ютерна гра. Гравець має захищати невеличкі кораблі та всіляко вибивати зі своєї території ворожий флот. Створили її розробники з Луганська майже 20 років тому.
- Серед створених українцями ігор є також гра-рекордсмен. Це — Warface, яка встановила світовий рекорд, адже одночасно в неї грали понад 145 тисяч гравців зі всього світу.
Більше крутих українських стримерів та ігор можна подивитися в описі до відео на ютуб-каналі «Колайдер».
«Та невже?» — один із трьох відеоформатів освітньо-розважального проєкту для підлітків «Колайдер». Стежте за новими випусками на платформах YouTube, TikTok та Instagram.
«Колайдер» — це перший проєкт Суспільного для підліткової аудиторії на платформах YouTube і TikTok. Креативний концепт, розроблений pedan|buro, втілює ідею зухвалої школи майбутнього, де могли б викладати Залізна Людина, Донателло, Айнштайн та інші ікони попкультури. Це також альтернативна пропозиція токсичному російському контенту в легкому і зрозумілому жанрі едьютейнменту.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.
Програма створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю АТ «НСТУ» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.
Вік
7–16