Історія Видавництва "Основи" розпочалась у 1992 році завдяки засновникам Богдану Кравченку і Соломії Павличко.
Видавництво «Основи» спеціалізується на оригінальних виданнях українською мовою, а також на перекладах українською класичних художніх та наукових творів. Каталог видавництва налічує понад 300 найменувань. За роки існування «Основи» продали більше двох мільйонів книжок.
Важливу роль на етапі становлення видавництва відіграв Міжнародний фонд "Відродження", який багато років лишався його надійним партнером. За підтримки фонду "Основи" зуміли реалізувати низку сміливих задумів та посісти вагоме місце серед книговидавців незалежної України. Цей напрям розвитку продовжився і за роки керівництва Валентини Кирилової, що була директором «Основ» з 1999 по 2011 рік. Вона укріпила позиції видавництва на ринку, випустивши десятки важливих видань. І в першу чергу видавництву вдячні сьогоднішні провідні економісти – адже саме «Основи» першими презентували переклади найактуальнішої наукової літератури. Підручники «Мікроекономіка» та «Макроекономіка» (П. Семюелсона та В. Нордгауза) та «Основи фінансового обліку» (Г. Велша та Д. Шорта) допомогли студентам початку 90-х здолати перехід до ринкової економіки.
А для молодих істориків справжньою знахідкою стало видання в 2001 році книги професора лондонського Університету Нормана Дейвіса «Європа. Історія». Ці півтори тисячі сторінок читаються на одному диханні, тому не дивно, що переклад витримав вже шість перевидань!
Та справжньою гордістю перекладних видань «Основ» лишається серія «Світова класика». Талановиті й досвідчені перекладачі з англійської, німецької, латини, давньогрецької, бенгальської, японської та багатьох інших мов нарешті отримали змогу розкрити свій потенціал в улюбленій роботі, чого були позбавлені за радянських часів. Тому вже дуже скоро на полицях видавництва українською заговорили генії художньої літератури від античності до сьогодення: Аристотель, В. Шекспір, В. Голдінг, Х. Мацуура, Дж. Керуак та інші. І цей список постійно поповнюється! Адже партнерами стали найвідоміші видавництва світу, які надають ліцензії на переклад своїх книжок. Зокрема нещодавно «Основи» порадували шанувальників творчості Франца Кафки збіркою його ранніх творів «Споглядання», стилізованою під першодрук 1912 року.
Не позбавили своєї уваги «Основи» й тих, хто цікавиться філософською думкою. Українські переклади Ф. Ніцше, Сімони де Бовуар, М. Фуко, З. Фройда у числі багатьох інших продовжують впливати на світогляд нових поколінь читачів.
Та найбільше пишаються «Основи» саме власними оригінальними виданнями. Наукові дослідження Д. Наливайка, В. Литвинова, М. Зерова, Л. Курбаса, С. Павличко, Д. Павличка, С. Єфремова стали справжніми надбаннями сучасної україністики. А вихід масштабної десятитомної праці «Україна. Антологія пам’яток державотворення Х-ХХ століття», упорядженої В. Шевчуком, В. Литвиновим, І. Дзюбою, Д. Павличком, О. Сліпушко, Р. Мовчан, Ю. Сливкою, В. Сергійчуком, став безпрецедентною подією. Адже досі мало кому вдавалось окреслити тисячолітній період української історії настільки повно й різнобічно, представивши в одному виданні як суспільно-політичні документи, так і найяскравіші художні твори.
На сьогоднішній день каталог «Основ» налічує більше ніж три сотні найменувань. Видавництво активно розвиває новий напрям – унікальні за змістом та оформленням книжки, задумані й створені молодими українськими авторами. Однією з перших ластівок став англомовний довідник «Awesome Ukraine», в якому умістились найрізноматніші факти про нашу країну, однаково цікаві й іноземним гостям, й навіть самим українцям.
У вік електронних книжок «Основи» лишаються вірними первинній ідеї. Видавництво так само прагне дати українському читачеві саме ту літературу, якої вкрай не вистачає на вітчизняному ринку. Тому в найближчих планах «Основ» – неймовірно цікаві дитячі книжки, а також видання, присвячені мистецтву, дозвіллю, гастрономії, дизайну. Тобто книги, не скуті жодним форматом, окрім одного: це будуть видання світового рівня, задоволення від яких починається вже з першого погляду на обкладинку.
Контакти
Посилання
Адреса
Київпровулок Георігіївський, 7, 3-й поверх