Увага! Подія на цій сторінці не актуальна

Презентація прозової книги Валентини Сторожук "На узбіччі війни"

Презентація прозової книги Валентини Сторожук "На узбіччі війни"


Музей М. М. Коцюбинського запрошує на презентацію прозової книги Валентини Сторожук "На узбіччі війни"

 

Вінницький музей Михайла Коцюбинського займає важливе місце у житті і творчості Валентини Сторожук. У березні 1990 року (після безуспішних пошуків роботи у рідному місті) саме тут молода письменниця влаштувалася на посаду наукового працівника. При допомозі колег детально вивчала біографію Великого Сонцелюба, проводила екскурсії, готувала виставки й вечори, писала статті в обласні та всеукраїнські видання, садила квіти, що їх так любив наш славетний земляк.
З того часу Михайло Коцюбинський став для Валентини Петрівни улюбленим письменником. Йому присвятила вона збірку «Сонцепоклонник: Поетичний вінок Михайлові Коцюбинському», а піснею «Сьогодні у Михайла іменини», яку написав на її слова вінницький композитор Ральф Мархлевський, розпочинаються традиційні «суботи» на музейній садибі.
Останнім часом Валентина Сторожук пише коротку прозу, беручи за взірець Михайла Коцюбинського. Мабуть, недарма її нова книга «На узбіччі війни» розпочинається оповіданням «Ворожіння на томикові класика». Лірична героїня у важкі хвилини шукає розраду в музеї класика української літератури, бере до рук томик його творів.
У цій книзі немає війни, зате є лише велика любов жінок до своїх коханих, синів, чоловіків, які захищають незалежність України. Бо, як сказав герой іншого оповідання, «Троє, як у Ремарка»,
на фронті «бережуть не каски і броники! А любов жінок, які за нас моляться, – матерів, дружин, доньок і сестер».
Модератор – кандидат філологічних наук, письменник Віктор Крупка


Вік

15+


Телефон

+38 (0432) 26-32-98


Посилання


Адреса

Вінниця
вулиця Івана Бевза, 15