Увага! Інформація на цій сторінці не актуальна

Виставка " Український прапор - українська міць"

Виставка " Український прапор - українська міць"


18 серпня 2022 року об 15:00 у Академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки прапорів, приуроченої До Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України.

 

Кожен з 38 представлених в експозиції прапорів має власну історію. Це стяги з власних колекцій наших захисників та волонтерів, зокрема, громадських організацій «Мольфар», «ВіннСолард», Дитячого волонтерського руху ЗОШ №2 м. Гайсин «Фабрика добра».

З-поміж експонатів – національний прапор України, який за одну ніч пошила громадська діячка Лариса Корнієнко. Полотнище підняли 21 жовтня 1990 року у м. Вінниця на площі Леніна (нині майдан Незалежності). Демонструється державний прапор, занесений до Книги рекордів України, як встановлений на найвищій телевежі у 2019 році.

Особисті речі та стяги своїх близьких надали родини Героїв Небесної Сотні Максима Шимка, Леоніда Полянського, Валерія Брзденюка, Романа Оліха, загиблих у російсько-українській війні захисників Віктора Саванчука, Володимира Полупанова, Сергія Павлюка, Олександра Рибаченка, Андрія Проценка, Олексія Зінов’єва та Наталії Іващенко.

Прапор завжди вважався військовою святинею, під якою об’єднуються вірні своєму обов’язку воїни, йдуть з ним у бій. З синьо-жовтим стягом воюють наші воїни проти російських окупантів. Захисники з Вінниччини боронять Україну у складі різних з’єднань та військових формувань. Серед представлених на виставці стяги – 63 окремої механізованої бригади, 128 окремої гірсько-штурмової бригади, 27 реактивної артилерійської бригада імені кошового отамана Петра Калнишевського, фрагмент прапора України 57 окремої мото-піхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка, зведеного загону «Дика качка» –підрозділу Збройних сил України, сформованого з добровольців Повітряних сил України.

Крім того, зібрані прапори з автографами бійців 120 та 109 окремих бригад територіальної оборони, 61 окремої піхотної єгерської бригади, 28 окремої механізованої бригади, 72 окремої механізованої бригада, 59 військового мобільного госпіталю та зведених загонів Міністерства внутрішніх справ.

Виставка триватиме до 18 вересня 2022 року.


Вік

0+


Телефон

+38 (0432) 53 09 87


Посилання


Адреса

Вінниця
вулиця Соборна, 19

Як дістатися?

Музей знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, 19. Зовсім поруч знаходиться Центральний поштамп і Свято-Преображенський кафедральний собор.

До музею можна доїхати: трамваєм № 1, 4, 6, тролейбусом № 4, 5, 10, 11, 12.