Мандрівка космосом для дітей

Мандрівка космосом для дітей


Вінницький планетарій запрошує дітей здійснити мандрівку космосом!

 

Повнокупольна програма «Космічні фантазії» 

Рекомендована вікова категорія: дошкільнята, школярі початкових класів. 

Яку форму мають Місяць та планети? Вони круглі, але круглі як млинець, чи круглі як м'ячик? Діти здійснять космічну мандрівку і самі усе перевірять! На Землі та у космосі є різні об'єкти, схожі за формою! У космосі є хмаринки, схожі на земні - туманності. На що схожі космічні хмаринки? Серед зірочок на небі дітки відшукають різних тварин, мисливця Оріона із луком та стрілами і випущену ним стрілу. А чи схожий зоряний лебідь на земного лебедя?

Всього буде розгянуто 17 сузір'їв! Окрім далеких зірочок на небі є й інші цікаві об'єкти. Відвідувачі  побачать, якими є планети нашої Сонячної системи, у якому порядку вони розташовані від Сонця і, взагалі, якої форми наша Сонячна система? Побувають у мальовничих куточках нашої планети Замля, побачать, яким є зоряне небо у тропіках та у Арктиці. Навчалься орієнтуватися на місцевості за Полярною зорею! Рідкісні астрономічні явища такі, як затемнення Сонця та Місяця, зорепад, полярне сяйво, подарують Вам незабутні враження. 

Повнокупольна програма «Зодіакальні сузір'я для дітей» 

Рекомендована вікова категорія: дошкільнята, школярі. 

А ви знаєте, що впродовж одного місяця змінюються фази Місяця? Організатори обіцяють здійснити мандрівку разом із Місяцем, познайомлять із усіма сузір'ями, до яких впродовж року Сонце також заходить у гості. Діти відшукають на небі усі 12 зодіакальних сузір'їв! Кожен зможе на нічному зоряному небі побачити своє сузір'я!

Буде можливість побачити на небі лінію - шлях, по якому Сонце, Місяць та планети по небу ходять. Точки літнього та зимового сонцестоянь (доба, коли день найдовший у році - влітку, або ж ніч найдовша у році - взимку), осіннього та весняного рівнодень (лише двічі на рік день по тривалості стає рівним ночі).

Чим особливий день Купала? (За християнською традицією, Іванів день, День Івана Купали (Іоанна Хрестителя) відзначають на 2 тижні пізніше за день літнього сонцестояння - язичницького дня Купали). Й інші свята тісно пов'язані з астрономічними подіями, та про це уже ви дізнаєтесь у програмі. Під час космічної мандрівки ви побачите рідкісні астрономічні явища такі, як затемнення Сонця та Місяця, зорепад, полярне сяйво.

Повнокупольна програма «Подорож планетами Сонячної системи»

Рекомендована вікова категорія: дошкільнята, школярі. 

Разом з організаторами дітки змайструють із картону космічний корабель "Планетарій", візьмуть на борт усе необхідне і відправляться у далеку мандрівку досліджувати планети Сонячної системи. Для початку, щоб у космосі не заблукати, ви затримаєтесь трішки біля Землі і виявите декілька сузір'їв весняного неба (щоб запам'ятати орієнтири, за якими можна знайти шлях додому, до нашої прекрасної Землі).  Відшукаєте сузір´я, які видно на весняному небі увечері, на літньому - вночі, а на осінньому - вранці, перед сходом Сонця!

Чим відрізняється зимове та весняне зоряне небо? Відвідувачі дослідять основні особливості кожної з восьми планет! Побувають на поверхні Місяця, дізнаються, що таке "Сонячні та місячні затемнення", побачать їх види. Кораблем керуватиме капітан та два його пілоти, відвідувачі - екіпаж космічного човна "Планетарій".

Після дослідження останньої планети ви завітаєте також на Плутон (із 2006 року він більше не вважається дев'ятою планетою!). На зворотньому шляху ви здійсните мандрівку нашою планетою: тропіки (де завжди спекотно), Арктика (тут вічні сніги та айсберги). Побачите, що зоряне небо різне на різних широтах! Звернете свою увагу на місце розташування Полярної зорі у Вінниці, на екваторі та у Арктиці. 

Повнокупольна програма «Пори року»

Рекомендована вікова категорія: школярі 1-7 класів. 

Дітки дізнаються що відбувається у космосі та на Землі впродовж року, чому у наших широтах змінюються пори року в той час, як існують на Землі місця, де усі 12 місяців спекотно і ніколи не буває снігу, або ж, навпаки, де вічні льодовики та холод. Звичайно ж, ви побуваєте у таких місцях! Побачите, що кожної пори року на небі видно різні сузір’я, відшукаєте на небі найвідоміші із них. Всього у програмі ви відшукаєте на небі більше 20 сузір'ів!

Дізнаєтесь причини зміни дня та ночі, причини зміни вигляду природного супутника Землі – Місяця. Особливості сходу та заходу Сонця й Місяця у різні пори року. Мабуть, ви думаєте, що все вже знаєте про зміну пір року, дня та ночі, але завітайте до на цю програму і ви дізнаєтеся ще багато чого нового!

У програмі вводиться поняття глобуса та його основних точак і ліній; поняття небесної сфери та її основних точок і ліній. Пояснюється, чому, наприклад, у День літнього сонцестояння у наших широтах ніч найкоротша у році. Чим особливий день Купала?
Коли

Пн–Нд 09:00–18:00.


Вік

4–14


Вартість

від: 20 грн
до: 40 грн


Телефон

+38 (0432) 56-20-67
+38 (0432) 69-21-98
+38 (067) 236-56-85


Посилання


Адреса

Вінниця
вулиця Хлібна,1

Як дістатися?

Трамвай №2,4,5, зупинка "Книжка", вхід у парк.