Національний мультипредметний тест: роз'яснення блоку з математики
Опубліковано 12 Квітень 2022 о 10:00
Блог Діти в місті > Національний мультипредметний тест: роз'яснення блоку з математики
Photo: Діти в місті
У 2022 році через російську агресію в Україні скасували ЗНО. Замість звичного тестування одноразово було введено мультипредметний тест з трьох предметів. Тест проводитимуть офлайн у комп’ютерному форматі. Він міститиме три блоки завдань: з української мови, математики та історії України.
Раніше в Українському центрі оцінювання якості освіти опублікували роз’яснення про оцінювання блоку з української мови.
Зміст, структура та оцінювання блоку НМТ з математики
У відомстві зазначають, що завдання блоку з математики відповідатимуть чинній програмі ЗНО з цього предмету. Програма охоплює всі теми з алгебри та геометрії, які вивчалися у школі:
- «Числа і вирази»,
- «Рівняння, нерівності і їх системи»,
- «Функції»,
- «Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»,
- «Планіметрія»,
- «Стереометрія».
Загалом у блоці з математики буде 20 завдань, серед яких:
- 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів,
- 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»),
- 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).
У мультипредметному тесті не буде завдань з математики відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
Photo: Freepik
Як оцінюватиметься блок з математики?
Під час оцінювання тесту використовуватиметься така ж сама схема нарахування балів, як і в тестах ЗНО. За кожну правильну відповідь на завдання перших двох видів нараховуватиметься по 1 балу. За кожну правильну коротку відповідь – по 2 бали.
Всього за блок завдань з математики можна буде отримати максимум 30 балів.
Вже після виконання тесту можна буде дізнатися свій результат. Пізніше кожен блок буде переведено в шкалу 100-200 балів. Для цього достатньо буде дати хоча б одну правильну відповідь.
В УЦОЯО зазначають, що завдання з математики зможуть розв’язати всі, хто вивчав предмет на рівні стандарту. Крім того, кожний учасник тестування матиме змогу скористатися довідковими матеріалами та чернеткою для обчислення. Ознайомитися з ними можна заздалегідь за посиланням.
Де та як підтягнути знання з математики?
Photo: Freepik
В одному з матеріалів ми зібрали корисні поради, які допоможуть покращити підготовку до екзамену з математики. Там ви знайдете поради викладача з підготовки до ЗНО «Cactus» Максима Могоряна.
Читайте: Підготовка до ЗНО-2022 з математики: поради від педагогів
Поглибити знання можна відвідуючи онлайн-уроки, які проводять ваші вчителі, а також уроки Всеукраїнської школи онлайн. Крім цього, ви можете відвідувати офлайн-заняття, якщо дозволяє безпекова ситуація.
Для самостійного тренування можна також використовувати:
- тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки «Математика» та "Математика (завдання рівня стандарту)";
- відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №1; відео №2; відео №3; відео №4); Підготовка до ЗНО-2021; Підготовка до ЗНО-2022;
- короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з математики на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
- шкільні підручники, посібники для підготовки до ЗНО;
- інші ресурси, які допоможуть повторити математичні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.