ЗНО-2022: новини освіти та особливості вступної кампанії


Опубліковано 20 Квітень 2022 о 10:00

Блог Діти в місті >  ЗНО-2022: новини освіти та особливості вступної кампанії


ЗНО-2022: новини освіти та особливості вступної кампанії

Photo: Freepik


19 квітня завершилася реєстрація всіх охочих складати Національний мультипредметний тест, який в цьому році замінить звичне ЗНО. «Діти в місті» зібрали новини української освіти в умовах воєнного часу.


Національний мультипредметний тест


Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час Всеукраїнського телевізійного марафону «Єдині новини» наголосив, що мультипредметний тест – це не заміна ЗНО, а така ж перевірка знань, проте в іншому форматі.

За словами міністра, попри те, що реєстрація на тестування завершилася 19 квітня, у відомстві планують провести принаймні три сесії, щоб всі бажаючі могли скласти тест, необхідний для вступу у ВНЗ. Міністр наголосив, що учасники матимуть лише одну спробу для складання тесту із зарахуванням результату.


Раніше у відомстві опублікували роз’яснення по кожному з блоків НМТ:

Блок з української мови

Блок з математики

Блок з історії України


НМТ за кордоном



Photo: Freepik


Як повідомили у Міносвіти, всі абітурієнти, які знаходяться за кордоном, але планують вступати в українські ВНЗ, зможуть взяти участь у тестуванні. Зазначається, що тестування проводитиметься в столицях європейських держав. Тест проводитиметься офлайн в європейських закладах освіти.


Освітній чат-бот


В Україні розпочав роботу онлайн-бот EducationUaBot, який допоможе знайти школу, садочок або відновити документи. Бот був створений командою Міністерства освіти і науки за підтримки Швейцарії у партнерстві зі Швейцарсько-українським проєктом DECIDE.


Функції EducationUaBot:

  • пошук садочка, школи або коледжу за кордоном,
  • онлайн-навчання в Україні,
  • відновлення особистих документів про освіту,
  • продовження викладання та роботи під час війни.


Крім того, за допомогою чат-бота можна буде дізнатися про повернення до навчання, незалежно від місця знаходження.

Бот доступний за посиланням.


Читайте також: Мотиваційний лист для вступу в університет або «Чому ви повинні взяти саме мене?»


Лекції з історії України



Photo: Freepik


В Україні стартує цикл онлайн-семінарів для освітян та старшокласників, створений департаментом освіти і науки спільно з історичним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка. Онлайн-семінари покликані сформувати сучасне бачення історії України.


Розклад лекцій:

21 квітня 2022 року

«Рускій мір»: ідеологія та практика насильства

Лектор: доцентка кафедри історії Центральної та Східної Європи Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидатка історичних наук Тамара Полещук.

26 квітня 2022 року

Києво-Руська держава: міфи та історична реальність

Лектор: завідувачка кафедри давньої історії України та архівознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидатка історичних наук Ольга Щодра.

28 квітня 2022 року

Союз Війська Запорозького з Московією середини XVII ст.: очікування та результати

Лектор: професор кафедри давньої історії України та архівознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, доктор історичних наук Андрій Заяць.

3 травня 2022 року

Як народжувалася нація (українське національне відродження ХІХ – початку ХХ ст.)

Лектор: доцентка кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидатка історичних наук Алла Середяк.

5 травня 2022 року

Українська державність 1917–1918 рр.: уроки для сьогодення

Лектор: завідувач кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка, доктор історичних наук Віктор Голубко.

10 травня 2022 року

Чому комуністичний режим приховував правду про Голодомор українців 1932-1933 років?

Лектор: доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат історичних наук Андрій Козицький.

12 травня 2022 року

За що та проти кого боролася Українська Повстанська Армія?

Лектор: доцент кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат історичних наук Іван Федик.

17 травня 2022 року

Опір комуністичному режиму в повоєнній Україні або хто розхитав радянську імперію?

Лектор: доцентка кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидатка історичних наук Алла Середяк.

19 травня 2022 року

За крок до свободи: український національно-визвольний рух у 1985–1991 роках

Лектор: доцент кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат історичних наук Ігор Підкова.


Реєстрація на семінари доступна за посиланням.






Пошук