Підлітки та харчування: поради батькам


Опубліковано 20 Липень 2023 о 10:00

Блог Діти в місті >  Підлітки та харчування: поради батькам


Підлітки та харчування: поради батькам

Photo: Freepik


У підлітковому віці діти приділяють більше уваги своїй зовнішності. Іноді це може призвести до занадто вибіркового підходу до їжі. Батьки мають підтримувати та спрямовувати свою дитину до здорових харчових звичок.

«Діти в місті» зібрали кілька корисних порад від нутриціологів, які варто взяти до уваги.


Заохочуйте позитивний образ свого тіла

Запевніть підлітка, що зміни в пропорціях тіла тимчасові, і що здорового тіла можна досягти за допомогою регулярних фізичних вправ і збалансованого харчування, а не суворих дієт. Наголошуйте на тому, що здорове тіло важливіше досягнення специфічної зовнішності.


Читайте також: Здорове харчування для дітей: прості рецепти та ідеї страв


Уникайте образливих висловів щодо зовнішності дитини

Утримайтеся від негативних коментарів щодо змін у тілі підлітка, збільшення або втрати ваги. Критика їхнього зовнішнього вигляду може завдати шкоди їхній самооцінці та сприяти нездоровому ставленню до їжі.


Пропонуйте здорові продукти

Забезпечте вдома різноманітний асортимент поживних страв і закусок. Додайте фрукти, овочі, продукти з цільного зерна, нежирних білків і нежирних молочних продуктів. Заохочуйте підлітка робити здоровий вибір, але при цьому насолоджуватися улюбленою їжею в помірних кількостях.Photo: Freepik


Створіть сприятливе харчове середовище

Зробіть обід приємним і невимушеним для всієї родини. По можливості їжте разом і спілкуйтеся. Уникайте відволікаючих факторів, таких як телефони, телевізори чи комп’ютери під час їжі, щоб спонукати до уважного харчування.


Сприяйте регулярній фізичній активності

Заохочуйте підлітка займатися фізичною активністю щонайменше 60 хвилин щодня. Це може бути спорт, танці або їзда на велосипеді. Регулярні фізичні вправи не тільки допомагають підтримувати здорову вагу, але й сприяють загальному самопочуттю.


Подавайте приклад

Будьте позитивним зразком для наслідування, самі приймайте звички здорового харчування та активного способу життя. Покажіть їм, що ви віддаєте пріоритет своєму благополуччю. Це може надихнути їх зробити вибір, спрямований на здоров’я.Photo: Freepik


Розуміння ІМТ

Індекс маси тіла (ІМТ) — це інструмент, який використовується для оцінки фізичного розвитку дитини. Він враховує зріст, вагу, вік і стать, щоб визначити, чи вага дитини знаходиться в межах норми. Хоча ІМТ корисний, він повинен інтерпретуватися медичним працівником у поєднанні з іншими факторами.

Для дорослої людини ІМТ розраховується як маса тіла (кг) поділити на квадрат зросту (м).


Інтерпретація ІМТ для дітей та підлітків

Ця формула не є ідеальною для дітей та підлітків, адже організм зростає і перебуває у стані постійної трансформації. Тільки медичні працівники можуть допомогти визначити, чи ІМТ дитини вказує на потенційні ризики для здоров’я або проблеми.

Для цього вони використовують спеціальні діаграми росту, розроблені Всесвітньою організацією охорони здоров’я, для оцінки показників ІМТ дітей віком від 5 до 19 років. Ці діаграми враховують вік, стать і моделі росту дитини.


Батьки мають допомогти дитині сприймати себе, а також стати ліпшою версією самої себе без шкоди для здоров’я. Пам’ятайте, що відкрите спілкування та розуміння відіграють ключову роль у формуванні здорових стосунків із їжею та зовнішнім виглядом на цьому важливому етапі розвитку.


Вам може сподобатися наша стаття: Їжа і сон: що їсти, щоб краще спатиПошук