Виховуємо здорових дітей: топ-5 корисних звичок


Опубліковано 12 Грудень 2024 о 10:00

Блог Діти в місті >  Виховуємо здорових дітей: топ-5 корисних звичок


Виховуємо здорових дітей: топ-5 корисних звичок

Photo: Freepik


Виховання здорових звичок у дітей – це турбота про їхнє майбутнє. З дитинства привчаючи дитину до здорового харчування, до турботи про своє тіло та думки, ви допомагаєте побудувати міцний фундамент для їхнього майбутнього.

«Діти в місті» розкажуть про найголовніші звички, які варто прививати дітям змалечку.


Бережемо очі


Через масове захоплення гаджетами нашого часу та простору, все більше дітей страждають від проблем із зором. Вже у початковій школі багатьом діткам виписують окуляри. За даними ВООЗ, близько 30% дітей сьогодні мають проблеми із зором через перевантаження. Це пов’язано з тим, що напруга на очі занадто висока.


Як допомогти?

Обов’язково зверніть увагу на освітлення. Там, де дитина навчається, має бути достатньо світла. Це допоможе уникнути напруження очей.

Регулярно відвідуйте офтальмолога, щоб усунути проблеми на етапі їх виникнення. До того ж, дитина розумітиме всю серйозність ситуації.

Контролюйте час біля екрану. Навчайте дітей кожні 20 хвилин робити невеличку зарядку для зору, відволікатися від гаджетів та дивитися вдалину.


Читайте також: Нейрогімнастика для очей: як зміцнити зір дитини


Догляд за зубами


Здоров’я зубів – це не лише естетика. Стан зубів може впливати на травлення та загальний стан організму Тому необхідно навчати дитину профілактиці карієсу та вчасному лікуванню зубів. Також необхідно вчасно працювати з такими проблемами, як вирівнювання прикусу тощо.


Як допомогти?

Контролюйте, щоб дитина чистила зуби двічі на день. Вчіть дитину використовувати додаткові засоби для догляду такі як зубна нитка та іригатор.

Обирайте дитячу зубну пасту з фтором. Вона найкраще підходить для догляду за зубками.

Також привчайте дитину не боятися стоматологів і відвідувати профілактичні огляди раз на пів року.


Правильна постава



Photo: Freepik


Від правильної постави залежить дуже багато. Це і вага, і вигляд обличчя, і загальний стан здоров’я, адже неправильна постава може викликати болі в спині та навіть проблеми з внутрішніми органами.


Як допомогти?

Привчайте дитину правильно сидіти за столом та рівно ходити. Звертайте увагу дитини, коли вона сидить скрюченою.

Заохочуйте заняття спортом, фізичну активність, ігри на свіжому повітрі.

Запишіть дитину на йогу або робіть вправи вдома разом. Також є різноманітні центри де цілеспрямовано займаються здоров’ям спини.


Вам може сподобатися наша стаття: Спорт для всієї сім’ї: прості пози йоги для дітей


Захист шкіри



Photo: Freepik


Наша шкіра потребує захисту та догляду в будь-яку пору. Влітку треба захищати шкіру від сонячних променів, а взимку – від морозу та вітру. Важливо також захищати шкіру від різноманітних хвороб та інфекцій.


Як допомогти?

Навчіть дитину використовувати сонцезахисний крем. Його треба використовувати протягом усього року. Взимку також можна додавати захисний жирний крем, який зволожує шкіру.

Заохочуйте дитину слідкувати за станом своєї шкіри. Особливо це стосується підлітків. Якщо бачите, що висипання на шкірі занадто сильні, необхідно звертатися до дерматолога, який пропише дієту та спеціальний догляд.


Режим сну


Сон – це здоров’я та молодість. Хронічний недосип сильно впливає на самопочуття та загальний стан організму. Всі процеси в організмі тісно пов’язані з якісним і тривалим відпочинком.


Як допомогти?

Слідкуйте за гігієною сну дитини, дотримуйтеся графіку сну. Це стосується і вихідних, адже зміна графіку на два дні збиває його і необхідно починати все спочатку.

Навчіть технікам засипання, щоб дитина вчилася засинати навіть в складних і не самих комфортних умовах. Наприклад, в потязі.

Слідкуйте, щоб дитяче спальне місце було комфортним. Зручна подушка, ортопедичний матрац та затемнене приміщення.


Здоров’я дитини — це відповідальність батьків. Тому частиною виховання має стати навчання здоровим звичкам.


Читайте також: Проблеми дитячого сну: що робити?







Пошук